Procházka z Vypichu s VŠFS (1)

9. prosinec 2013 | 07.00 |

Je neděle 8.12.2013 krátce po čtrnácté hodině. Hned, jak jsme vyrazili, rozesvítilo se sluníčko. Provázelo nás celou cestu. Sešlo se nás skoro dvacet. Někteří se o procházce dozvěděli z FB.

Foto 1: Tady jsme na začátku cesty, pak jsme se ještě trochu rozrostli. Vidět jsou i kousky sněhu, pláň se však sněhem netřpytí. Oteplilo se a sníh skoro zmizel.

Foto 2: Kousek před Ladronkou - lom na opuku, ze které se stavěla mj. i Hladová zeď. O ní bude ještě řeč v dalších pokračováních v souvislosti s výukou makroekonomie. Proč? - Schválně. Kdo to ví? (Nápověda: výdajový multiplikátor.)

Foto 3: Slavná Ladronka. Bývalý statek, pak sídlo anarchistů a místo střetů s mocí. Dnes opraveno a využíváno celkem vhodně pro místní turistitku.

Foto 4: Jedno ze zastavení na křížové cestě vedoucí až za Prahu. Možná by stálo zato doplnit modernějšími vyobrazeními. Třeba na základě konkurzu. Šedá vila vlevo vzadu má pohnutou historii. Podle Zdeňka Mahlera, který bydlí kousek odsud, prý kdysi patřila Židovi, kterému byla arizována a který zahynul v Osvětimi. Pak připadla příslušníkovi SS, který byl během Pražského povstání pověšen. Pak ji získal náš anglický pilot, který zahynul ve vězení. A nakonec připadla členovi komunistického politbyra, vedoucímu tajemníkovi pražské KSČ Antonínu Kapkovi, který se po listopadu 1989 (ale až napodruhé) "úspěšně" zastřelil.

Ale to vše jen začátek cesty.Čeká nás řada dalších zajímavých míst a výhledů.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře