Windsheim - skanzen blízko Rothenburgu (1)

9. leden 2014 | 08.07 |

Na cestě zpět z Rothenburgu do Prahy přes Erlangen a Norimberk jsem se stavil v Bad Windsheim. Jsou zde termální lázně, pěkné historické centrum, především však jeden z nějvětších skanzenů v Německu. Návštěva stojí zato. Zde je o muzeu něco více:

http://www.freilandmuseum.de/startseite.html

Autem je to z Rothenburgu něco málo přes dvacet kilometrů. Po cestě jsem objevil vojenskou základnu USA, která je čtyři kilometry před Windsheimem, viz:

http://en.wikipedia.org/wiki/Illesheim

Foto 1: Vedle areálu skanzenu je parkoviště pro několik set aut a destíky autobusů. Když jsou trhy, bývá zde rušno. Zde je jeden z prvních domků, na který jsme brzo ráno, když ještě návštěvy nezačaly, narazili.

Foto 2: U nás to znám  ještě z dětství u tety v Doubravníku. Vždy mně fascinovalo, co bylo možno najít hned před vchodem do kuchyně.

Foto 3: Tento kozel nám předvedl neuvěřitelné divadlo. Když viděl, že ho fotíme, postavil se na zadní nohy a naparoval se jako Benito Mussoliny při projevu. V jednotlivých domcích najdeme živá prasátka, původní plemena kraviček apod. Velká atrakce pro děti. Ale také si člověk může udělat představu, jak lidé kdysi žili.

Foto 4: Je zde několik desítek (možná víc než 100) domků z různého období, včetně historického vybavení. Takto se kdysi vařilo.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře