Požaduji referendum v ČSSD o koaliční smlouvě

29. listopad 2013 | 06.48 |


Vyjádření některých představitelů ČSSD 28.11.2013 (B. Sobotky po jednání s M. Zemanem či A. Gajdůškové) ukazuje, že postup vyjednávání v oblasti tzv. církevních restitucí ze strany ČSSD se začíná výrazně odchylovat od předvolebních závazků. V programovém prohlášení by mělo být jednoznačně řečeno, že je nepřípustná jakákoli extenze zneužívající nedostatky zákona o tzv. církevních restitucích a zejména pak vyvíjení jakéhokoli nátlaku na státní orgány ze strany různých lobby, včetně těch lobby, které mají zázemí ve skupinách působících v některých církvích, že všechny resorty budou spolupracovat, aby nedošlo ke zneužití uvedeného zákona.

Z tohoto (i když nejen z tohoto) hlediska, by bylo korektní, pokud by po vzoru německé sociální demokracie i naše nechala projít připravovanou koaliční smlouvu vnitrostranickým referendem tak jak 19.11.2013 uvedl B. Sobotka:

Podobu případné dohody o vládě mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL by podle předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky mělo schvalovat celostranické referendum. Sobotka iDNES.cz řekl, že by se mohlo uskutečnit v lednu... "Osobně podporuji celostranické referendum. Pokládal bych to za nejlepší možnost vyjádření se členů sociální demokracie k podmínkám, které eventuálně dojednáme s hnutím ANO. Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřil každý člen strany, jestli za takových podmínek má ČSSD do vlády vstoupit, či nikoli. Takové referendum se může uskutečnit během ledna, nevidím to jaký velký organizační problém," uvedl Sobotka. Vyzval dopisem členy strany, ať se k tomu vyjádří.

Viz: http://zpravy.idnes.cz/sobotka-chce-referendum-cssd-k-budouci-dohode-o-vlade-f9s-/domaci.aspx?c=A131119_155257_domaci_kop

Podmínit platnost koaliční smlouvy jejím schválením vnitrostranickým referendem by pozici ČSSD neoslabilo, ale posílilo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Požaduji referendum v ČSSD o koaliční smlouvě ondrey 29. 11. 2013 - 12:56