Putování po Turecku (2)

5. listopad 2013 | 07.52 |

S pošmourným podzimním počasí u nás kontrastuje slunné Turecko, konkrétně Antalye, jak mnozí určitě poznali ze včerejšího prvního dílu. Neústali jsme jen zde a hned druhý den jsme se vydali hluboko do vnitrozemí za bizardními útvary a pohnutou historií. Ale o tom příště. Dnes několik foto, kterými se pokouším zachytit první dojmy po přistání.

Foto 1: Pohled z letiště v Antalyii směrem k horám.

Foto 2: Na těchto květech na stromu, které rostou hned na letišti, byly dvě věci zajímavé. Už nikde jinde (a to jsem toho hodně prochodil) jsem tento strom neviděl. Dále pak to, že to byl jediný kvetoucí strom tohoto druhu asi ze stovky exemplářů, které zde rostou.

Foto 3: Pohled z okna hotelového pokoje na moře. Vlevo modrá skrvna těsně nad hladinou moře je padák se dvěma turisty vlečený lodí. Jedna z atrakcí. Vpravo dole bílá buňka - všudypřítomná ochrana hotelů. Chová se decentně, zdraví a vytváří pocit bezpečí.

Foto 4: Pole s bavlnou. Viděl jsem je poprvé v životě. Vyskytuje se v této části pobřeží, asi 30 km od Antalye v městečku Belek, poměrně často. Častěji se zde setkáme jen s granátovými jablky. Podařilo se mi dokonce odhalit ještě poslední kvetoucí exemplář. Uveřejním v příštím pokračování.

 A to vše byl teprve první den po příletu, první zážitky.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře