Rozumy rozdávají ti, co byli vypískáni

29. říjen 2013 | 06.20 |


Ještě před tím, než bylo rozhodnuto, že situace neudržitelného způsobu vládnutí "bývalé stojedničky" se bude řešit mimořádnými volbami, jsem napsal, co je největší problém "bývalé stojedničky". Totiž to, že považuje za normální to, co normální není, že není schopná sebereflexe. A "bývalá stojednička" se nezměnila. Ztratila násobně větší počet mandátů než ČSSD, ale už zase rozdává rozumy. Místo, aby se snažila vyslyšet hlas voličů, kteří ji de facto vypískali, kritizuje vývoj v ČSSD. Ten má sice různé podivné parametry, na tomto vývoji je i mnoho znechucujícího. Ale je to i určitá reakce na hlas příznivců ČSSD, kteří dali jasně najevo, že stávající způsob vládnutí v ČSSD, stávající chování vedení k členské základně jí vadí a dělá ČSSD nedostatečně důvěryhodnou. To je přirozené a je lépe, když si ČSSD vyřeší své problémy, než začne být sestavována vláda. Aspoň bude zřejmější, o jakou ČSSD se jedná a jaký je v ní hlas členské základny, které se nyní všichni dovolávají. Místo toho, aby "bývalá stojednička" promýšlela, co s vlastním selháním, pranýřuje druhé. Včera M. Kalousek a M. Němcová. Dnes K. Schwarzenberg. Rychle zapomněli, jak vládli, co tu napáchali a proč byli vypískání. Zde je dnešní rozhovor K. Schwarzenberga pro Právo dle Novinky.cz:

Co soudíte o situaci v ČSSD?

U nás politické strany nekončí porážkou, nýbrž sebevraždou, a soc. demokracie se o to snaží.

Nepřehodnotíte úmysl nejít do vlády? Pokud selže ČSSD, nezkusíte to s ANO?

S lidovci, s ODS milerád. ANO nevím, co je. Až se ukáže, co ti hoši chtějí, tak se uvidí.

Není to ignorace vůle voličů? Politici si přece nemohou stěžovat, jak rozdali karty, a musí hrát.

Ale rozdali je tak, že nelze dobře hrát. To se holt stává. Soc. demokracie je sice vítězná strana, ale nevím, co bude. Jestli se rozdělí na dvě strany, což je úmysl pana prezidenta. Na prezidentskou sociální demokracii a na opoziční soc. demokracii. Vše je v pohybu, a proto je lepší se na to zatím jen dívat.

Jak hodnotíte roli Michala Haška?

Přispívá k sebevraždě své strany. A víte, jak se mezi sebou v ČSSD oslovují?

Přátelé.

Aspoň vidíme, co to přátelství a věrnost je. Nejvíce mi vadí to, že to nedělají z vlastní síly, ale jako malí kluci v obecné škole běží na Hrad k panu učiteli a žalují na Sobotku a chtějí proti němu pomoc. Jestli toto je sociálnědemokratická strana, tak potěš pánbůh, to je přece strašná politická kvalita.

Kdybyste si měli zvolit mezi tím, jít s Babišem do vlády, nebo předčasné volby, co byste si vybrali?

To raději předčasné volby, aby se to projasnilo.

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/317542-socialni-demokracie-pacha-sebevrazdu-mini-schwarzenberg.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Rozumy rozdávají ti, co byli vypískáni ondrey 29. 10. 2013 - 09:24