To je také v Praze - ale kde? (1)

13. říjen 2013 | 08.00 |

V sobotu odpoledne jsem vyrazil na krátkou podzimní procházku. Ani ne dvě hodiny, ale lze stihnout i za hodinu. Na začátek cesty lze dorazit tramvají, která zde jezdí každou chvilku. Poprchávalo, ale i to spolu s obarvenou přírodou přispívalo k příjemné, trošku nostalgické atmosféře. Po cestě jsem zažil víc zajímavých událostí, než jsem čekal, a tak mně vyprávění vychází na pět pokračování.

Foto 1: Podle tohoto foto ještě nepoznáme, kde to může být. Ale jsme teprve na začátku.

Foto 2: Podle této stavby, která kdysi dávno sloužila jako prachárna, by už někteří mohli poznat, kudy vede tato cesta pod slavnými skálami.

Foto 3: A podle zvrásnění skály, které spolu s květenou vytvořilo porozuhodně krásnou kombinaci, by už mohlo být zřejmé, jak se skály, pod kterými jdeme jmenují. Kousek nad námi je to i napsáno velkými písmeny.

Foto 4: A kdo ještě neví, kde jsme, tomu napovím: Nahoře nad skalami se produkuje zvláštní druh statku, kterým je naše země známa po celém světě. Zařízení, ve kterém se příslušný statek produkuje, má jméno odvozené od stejného přírodovědce, původem Francouze, jako skály pod kterými jdeme.

Tak kde jsme? - Odpověď přinesu zítra.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře