Zase ti komunisti!... a Pospíšil

29. září 2013 | 18.59 |

"Co mne však nenechává klidným, jsou rostoucí procenta KSČM. PŘIPADÁ MI, JAKOBY SPOUSTA LIDÍ POZAPOMNĚLA, CO SE U NÁS DĚLO PŘED ROKEM 89," poznamenal exministr J. Pospíšil z ODS, viz:

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/78202-pospisil-se-desi-lide-zapomneli-co-se-tu-delo-za-komunismu/

Za komunistů se nepochybně děly hrozné věci. Nicméně i v bývalé KSČ, v létech 50., 60. (zvlášť), dokonce i 70. a bezesporu v 80. bylo dost velké množství těch, kteří přesto, že jsme byli pod nadvládou cizí mocnosti, usilovali a dokonce měli i sílu prosadit významné reformní změny v KSČ i ve společnosti. Bez nich by nebyl ani 68., ale ani 89. V rámci reformních pokusů a reformního úsilí vznikala světově uznávaná literární díla a filmy. Jsem opravdu zvědav, zda občanská a demokratická strana, jak se ODS nazývá, bude mít dost sil se sama zreformovat tak, aby nebyla stranou krytí lumpáren. Zatím nepředvedla ani elementární sebereflexi, ani náznak omluvy za to, co všechno napáchal, ani špetku lítosti nad zmařenými nadějemi

Začínám si myslet, že J. Pospíšil, který mezi ostatními členy ODS po určitou dobu vynikal určitou korektností, se změnil v obyčejného zbabělého, do sebe zahleděného fracka. Fracka, který si vůbec neuvědomuje étos smělých reformních pokusů v rámci historického působení KSČ a jejich významných výsledků, které rovněž patří do rozporuplných dějin této strany. Do sebe zahleděného, kdy si hodně, hodně zjednodušil pohled na svět.  Zbabělého, protože on nikdy sám neměl ani trošku srovnatelné odvahy s mnohými z těch, kteří se v různých dobách KSČ (a později i KSČM) snažili reformovat. A mimo jiné – s výsledky, které z ní dnes dělají normální, trochu sterilní, ale nejméně zkorumpovanou a tudíž i standardně volitelnou stranu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.57 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zase ti komunisti!... a Pospíšil masti 10. 10. 2013 - 05:41
RE(2x): Zase ti komunisti!... a Pospíšil masti 10. 10. 2013 - 05:43