Zápisky z Karagandy (12) hory 2

11. září 2013 | 04.13 |

Uveřejňuji další foto z Karakalských hor, které se vyznačují bizardností skalních útvarů. Jsou na rozloze asi 80x60 km. Je v nich dost vláhy a tudíž i bohatá květena. Pokrývají je lesy borovic, hojně se vyskytuje bříza a osika.

Foto 1: Tahlé nádherná náhorní plošina mně trochu připomněla pískovce pod Vlhoští. Také jsou v ní podobné pukliny. Tady je ovšem žula.

Foto 2: Když se dobře podíváte na tento a předcházející obrázek, zjistíte, že skála připomínající brouka na tomto obrázku je vrcholkem hory na předcházejícím obrázku.

Foto 3: Nádherné koně na pozadí skal. Pásli se úplně sami. Kromě nich jsme ještě viděli dvě veverky, dvě užovky a spoustu houbařů. Autem značky opel, mercedes nebo BMV projedou neuvěřitelnými výmoly, aby šli sbírat houby nebo si udělat piknik.

Foto 4: To je skála z předcházejícího obrázku, když jsme k ní přišli blíže.

Každý den učím. Tři hodiny, což je tak akorát. Studentek je zde dvakrát víc než studentů. Dostali jsme se k otázce role absolventských sítí univerzit. Produktem moderní univerzity totiž není jen lidský kapitál (lidské schopnosti nabyté prostřednictvím vzdělávacích služeb), ale i sociální kapitál - absolventská síť, která je průběžně doplňována a prostřednictvím které mají absolventi přístup k nejnovějším poznatkům ve svém oboru, což zvyšuje jejich uplatnitelnost. Právě prostřednictvím absolvenstých sítí může univerzita podstatně zvýšit celoživotní příjem svých absolventů, což je jednou z nejvýznamnější rezerv společenského ekonomického procesu. Diskutovali jsme o konkrétních zkušenostech a možnostech. Bylo to užitečné.

Odpoledne se ke mně na procházece po předměstí Karagandy přidal sympatický pejsek. Nenechal se zahnat a prošel se mnohu asi 6 km. Obával jsem se, že se ho nedokážu zbavit, ale na autobusové zastávce se se mnou rozloučil, schoulil se do klubíčka a vybíral si někoho dalšího. Vyfotil jsem si ho.

Dnes se mi poprvé začalo trochu stýskat. Možná je to tím, že je to první den, kdy je trochu pod mrakem a poklesla teplota z téměř 30° na nižší.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře