Zápisky z Karagandy (1)

31. srpen 2013 | 06.26 |

Naskytla se mi příležitost přednášet tři týdny na univerzitě v Kazašském městě Karaganda. Téma - teoretická východiska reforem v sociální oblasti (vzdělání, péče o zdraví, penzijní pojištění), možnost a nutnost reforem v těchto oblastech v současných podmínkách, bariéry prosazení reforem a využití teorie her při realizaci reforem. Přesně to, co považuji za nejdůležitější.

Rád jsem souhlasil. V Kazachstánu jsem byl už jednou - na konci zimy loňského roku v Pavlodaru. Moc se mi tam líbilo. Překvapilo mě, co tato země dokázala a jak dobře funguje. Podle mého názoru je to velmi perspektivní partner pro spolupráci s námi.

V Karagandě jsem ještě nebyl. Nevím, co mě zde čeká. Ve Wikipedii moc nenajdeme, viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Karaganda

Podle google.maps je to autem o něco více než 5000 km a jel bych skoro 60 hodin nepřetržitě. Pěšky by to bylo necelých 5000 km a šel bych to nepřetržitě skoro 1000 hodin, tj. tak asi tři měsíce. Škoda, že nejsem mladší. Zkusil bych to pěšky. Nejkratší cesta pěšky vede přes Moskvu. Takto musím letadlem. Pěšky chodím rád, letadlem lítám nerad. Ale asi to bude o něco pohodlnější.

Takto vypadá Karaganda na mapě, všude kolem jsou velké černouhelné doly, o kousek dál i pěkné hory, rád bych se do nich dostal:

Zde je Karaganda z většího nadhledu:

Takto vypadala step na cestě z Astany do Pavlodaru loni 8.března - prý právě přichází jaro (teplota se skutečně zvýšila: z mínus 30 na mínus 10 C°), překvapilo mě, že MDŽ zde považují za velmi významný svátek, slaví a každá žena, které jsem popřál, měla velikou radost:

Jak bude vypadat koncem léta? Bude zde hodně kytiček?

Už jsem na letišti a za chvíli startuji. Doufám že doletím. A doufám, že pak budu mít připojení na internet, takže se budu moci ozvat s dalším pokračováním.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře