Schwarzenberg chce bránit demokracii?

19. srpen 2013 | 12.42 |

K. Schwarzenberg chce bojovat za parlamentní demokracii v naší zemi. Cituji příslušnou zprávu: "Podle Schwarzenberga ve volbách půjde o obranu parlamentní demokracie v České republice. "Ústředním bodem bude střetnutí s prezidentem Zemanem a jeho pokusem zneužívat ústavu. Původně jsem chtěl zahájit evropskou volební kampaň, ale teď jde o obranu parlamentní demokracie. Jde zkrátka o republiku. Ale jak k tomu přijdu, že zrovna já mám bránit republikánské zřízení?” prohlásil politik šlechtického původu."

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/310939-schwarzenberg-necas-byl-vzorny-zak-kteremu-nedoslo-co-ceka-za-skolou.html

Najednou. A kde byl, když byla parlamentní demokracie v naší zemi likvidována, když byl systematicky budován systém "nagyotury", ve kterém se on sám změnil v ustrašence? Stačí připomenout kauzu J. Klouzala. Ten upozornil na předražené zakázky na ministerstvu zahraničí. K. Schwarzenberg ho dokonce přijal doma, potvrdil, že informace považuje za velmi závažné a že se to celé musí vyšetřit podle hesla "padni komu padni". Jenomže postupně se od prošetřování případu upouštělo až se nakonec provalilo, že Klouzal "donáší" na své kolegy a ničí tak obchody velkých IT firem. Kvůli tomu obdržel i několik výhružných dopisů. Samotný Klouzal nakonec loni v létě rezignoval na post šéfa ředitele odboru. Nesouhlasil ale se svým zařazením v oddělení, pro které neměl kvalifikaci, tak dostal výpověď.

Viz: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/stezoval-si-na-predrazene-zakazky-schwarzenbergerovi-a-dostal-vypoved.html

K. Schwarzenberg se může bránit tím, že to vše bylo normální. Normální byly poměry, za nichž se i generál, hrdina z Afganistánu bál Nečasovy milenky a v podstatě zlikvidoval způsobem jejího zneužití špičkovou zpravodajskou službu. Normální bylo, když sám K. Schwarzenberg podlehl korupčnímu prostředí na svém ministerstvu a nedodržel svůj slib jednat podle zásady "padni komu padni". To byla "normální parlamentní demokracie" a takovouto "normální parlamentní demokracii" chce hájit? Nedošlo to i za jeho asistování moc daleko? Dál, než si asi sám nyní uvědomuje?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.67 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Schwarzenberg chce bránit demokracii? ondrey 19. 08. 2013 - 21:06