ODS se dokázala vcítit do zájmu občanů

17. srpen 2013 | 08.26 |

Jedním z nejhezčích projevů skutečného lidský je schopnost vcítit se do přání toho druhého a jednat v souladu s tím. Nazývá se to empatií, viz např.:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Empatie

Tentokrát krásný příklad empatie předvedla ODS a konkrétně tvář, která personifikuje současný stav vývoje této strany, tedy M. Němcová. Když ODS nevyšel pokus oddálit jednání o rozpuštění Poslanecké sněmovny, komentovala tuto skutečnost slovy: "nejde o porážku ODS, ale o porážku zájmu občanů”. Zlatá slova! ODS a M. Němcová jsou natolik "empatické", že vědí lépe než demokratická většina v Poslanecké sněmovně a lépe než občané, co je "zájmem občanů". Že si toho občané dříve nepovšimnuli, nevděčníci...

Ale bude to asi jinak. Je to další ukázkový projev sebestřednosti, kdy to, co mně líbí nebo nelíbí, ztotožňuji s tím, co je dobré nebo špatné pro občany. Jeden z typických syndromů skupinové konformity (omezenosti), se kterou se v případě této strany budeme setkávat stále častěji a ve stále tragikomičtějších formách, viz též:

http://radimvalencik.pise.cz/518-nemcova-ucebnicovy-priklad-skupinove-konformity.html

Pro úplnost celá zpráva, ze které je citovaný výrok (aby někdo neřekl, že byl vytržen z kontextu):

Sněmovna v pátek přerušila mimořádnou schůzi, na níž má hlasovat o svém rozpuštění, do 20. srpna. Navrhl to šéf poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík. Návrh ODS na přerušení do 3. září, a tedy odložení hlasování, neprošel. Po zahájení schůze padly dva návrhy, které byly dopředu avizovány. TOP 09 navrhla po dohodě s dalšími stranami přerušení jednání do příštího úterý, kdy by se mělo hlasovat o rozpuštění Sněmovny. To umožní prezidentovi vypsání předčasných voleb. Miloš Zeman v pátek uvedl, že uvažuje o termínu 25. a 26. října. Občanští demokraté v pátek oznámili, že by chtěli přerušit jednání až do 3. září, neboť mají obavu, že v případě, že by Senát neschválil či pozměnil normy přijaté v posledních dvou týdnech, nebyla by možnost, jak na toto rozhodnutí reagovat. Šéf poslanců Marek Benda však pro návrh získal pouze poslance vlastní strany. Místopředsedkyně ODS a šéfka Sněmovny Miroslava Němcová následně v České televizi uvedla, že "nejde o porážku ODS, ale o porážku zájmu občanů”.

Viz: http://www.novinky.cz/domaci/310782-o-rozpusteni-snemovny-rozhodnou-poslanci-v-utery-ods-neuspela.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře