Volby 2017/249: Přijato rozumné usnesení o lithiu

17. říjen 2017 | 08.28 |

Sněmovna přijala téměř všemi hlasy zúčastných prakticky shodné usnesení, jako je zde formulováno. Udělala dobře. Bylo to na návrh komunstického poslance Kováčíka. K podrobnostem se vrátím v nejbližší době.

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

A aby toho nebylo dost, tak bezprostředně před volbami lithová bomba. Jinak se to ani nazvat nedá. A drama začíná. Uveřejňuji s malým odstupem dříve publikované články v rámci toho seriálu (tento byl publikován 13. 10). Doplňuji je o to, co se mezitím stalo:
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5079-volby-2017-248-o-lithiu-v-alternativnich-mediich.html

Memorandum o lithiu prý není závazné, tvrdí ČSSD na speciálně vyrobené stránce doprovázené vystoupením několika prý odborníků:

Výborně! Pokud je tomu tak:

Proč to takto není formulované ani v usnesení Vlády ani v usnesení Senátu ke kauze LITHIUM?!

Třeba se Sněmovna v tomto směru polepší a sociální demokraté tam v pondělí tuto formulaci prosadí. Usnesení Sněmovny může obsahovat třeba tuto formulaci:

Sněmovna Parlamentu ČR prohlašuje, že memorandum podepsané ministrem Havlíčkem se společností European Metals Holdings není pro Českou republiku právně závazné a odvolání se na Dohodu o podpoře a vzájemné ochraně investic mezi ČR a Austrálií podepsané v Canbeře 30. září 1993 a další mezinárodně uznávané smlouvy o ochraně investic, které je v memorandum uvedeno, se právní závaznosti memoranda pro Českou republiku v případných arbitrážních sporech netýká.

V této souvislosti uvádám odkaz na plný text memoranda: https://www.mpo.cz/assets/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/2017/10/CZ_verze_pracovni_preklad.pdf

Pro minimalizaci škod je to, aby usnesení Sněmovny výslovně tuto část obsahovalo, naprosto zásadní. Mohou současně být uvedeny důvody, proč Sněmovna nepovažuje memorandum za právně závazné pro ČR z hlediska případných arbitrážních sporů.

Tak už zanedlouho a dostatečně dlouho před volbami uvidíme, zda budeme moci být více klidní, nebo zda si z nás současné vedení ČSSD dělá legraci.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Volby 2017/249: Přijato rozumné usnesení o lithiu ludvík 17. 10. 2017 - 08:55