Dělá si z nás ČSSD legraci? Za pár hodin uvidíme

13. říjen 2017 | 15.16 |

Memorandum o lithiu prý není závazné, tvrdí ČSSD na speciálně vyrobené stránce doprovázené vystoupením několika prý odborníků:

Výborně! Pokud je tomu tak:

Proč to takto není formulované ani v usnesení Vlády ani v usnesení Senátu ke kauze LITHIUM?!

Třeba se Sněmovna v tomto směru polepší a sociální demokraté tam v pondělí tuto formulaci prosadí. Usnesení Sněmovny může obsahovat třeba tuto formulaci:

Sněmovna Parlamentu ČR prohlašuje, že memorandum podepsané ministrem Havlíčkem se společností European Metals Holdings není pro Českou republiku právně závazné a odvolání se na Dohodu o podpoře a vzájemné ochraně investic mezi ČR a Austrálií podepsané v Canbeře 30. září 1993 a další mezinárodně uznávané smlouvy o ochraně investic, které je v memorandum uvedeno, se právní závaznosti memoranda pro Českou republiku v případných arbitrážních sporech netýká.

V této souvislosti uvádám odkaz na plný text memoranda: https://www.mpo.cz/assets/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/2017/10/CZ_verze_pracovni_preklad.pdf

Pro minimalizaci škod je to, aby usnesení Sněmovny výslovně tuto část obsahovalo, naprosto zásadní. Mohou současně být uvedeny důvody, proč Sněmovna nepovažuje memorandum za právně závazné pro ČR z hlediska případných arbitrážních sporů.

Tak už zanedlouho a dostatečně dlouho před volbami uvidíme, zda budeme moci být více klidní, nebo zda si z nás současné vedení ČSSD dělá legraci.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář