K pramenům Berounky/53: Nad skálami u Křivoklátu

17. říjen 2017 | 07.00 |

Po návratu z dovolených v zahraničí, kde nejkrásnější výlety jsem podnikal ve Slovinsku u moře v Istrii a potom v Savinjských Alpách, jsem se moc těšil na pokračování putování k pramenům Berounky, tj. řek, jejichž soutokem vzniká. Mezitím jsem byl i v Portugalsku. Také nádhera. Ale u nás člověk vždy najde krásný domov. Už se začíná barvit listí. 

Foto 1: Tam nahoře je osada jménem Novina. Je z ní nádherný panoramatický rozhled. Nestačil jsem tam dojít. Tak někdy příště. Teď mě čeká ještě dost dlouhá cesta ke Křivoklátu a do Častonic.

Foto 2: Krásně podzimem zbarvené Křivoklátské lesy.

Foto 3: Pohled ze silnice od Zbečna ke Křivoklátu. V dálce Krušná hora (neplést s Krušnými horami). U ní je Nový Jáchymov.


Foto 4: Silnice ke Křivoklátu vede kousek od skalní stěny nad Berounkou. Stromy jsou husté, takže průhledů přes ně je jen málo. Nejlepší výhled je z Glorietu, kam se jde od kapičky sv. Eustacha. Ta je těsně u silnice. Byl jsem v časové tísni a nestačil ke Glorietu zajít, i když je to kousek. Ale ještě se sem vrátím.


Připomínám: Berounka. Jedna z našich nejkrásnějších řek.

Asi ne náhodou Berounce věnovali pěknou píseň Plavci:

https://www.youtube.com/watch?v=AhnGcyrf8nY

Tady, s přestávkami, budete moci sledovat celou cestu. Asi mně nějakou dobu potrvá, než se dostanu k pramenům. Ale zmapuji celou pouť. Foto na sebe navazují, vždy je aspoň na některém ze čtveřice vidět místo, kudy cesta pokračuje.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář