K pramenům Berounky/52: Skalní stěny za Zbečnem

16. říjen 2017 | 07.00 |

Po návratu z dovolených v zahraničí, kde nejkrásnější výlety jsem podnikal ve Slovinsku u moře v Istrii a potom v Savinjských Alpách, jsem se moc těšil na pokračování putování k pramenům Berounky, tj. řek, jejichž soutokem vzniká. Mezitím jsem byl i v Portugalsku. Také nádhera. Ale u nás člověk vždy najde krásný domov. Už se začíná barvit listí. 

Foto 1: Pohled na Zbečno a pokračování Berounky směrem ke Křivoklátu z vyhlídky na silnici v zatáčce z příjedu od Sýkořic. Stojí za to se tam zastavit.

Foto 2: Nad Zbečněm směrem ke Křivoklátu. Vpravo od silnice je osada jménem Novina. Vpravo od silnice jdete podél skal. Chce to trochu odvahy. Občas se mi závratí roztásly nohy. Raději některé vyhlídky ani nenavštívit. Pohledy ovšem úchvatné, jako tento.

Foto 3: Také pohled ze skalnaté stěny  nad Zbečnem na cestě ke Křivoklátu. Místo, které fakt stojí za to. Tam v dálce jsou už nejkrásnější místa Křivokládska směrem ke Skryjím. Krajina Oty Pavla. Ještě chvíli potrvá, než tam doputujem.


Foto 4: Skalní stěna mezi Zbečnem a Křivoklátem.


Připomínám: Berounka. Jedna z našich nejkrásnějších řek.

Asi ne náhodou Berounce věnovali pěknou píseň Plavci:

https://www.youtube.com/watch?v=AhnGcyrf8nY

Tady, s přestávkami, budete moci sledovat celou cestu. Asi mně nějakou dobu potrvá, než se dostanu k pramenům. Ale zmapuji celou pouť. Foto na sebe navazují, vždy je aspoň na některém ze čtveřice vidět místo, kudy cesta pokračuje.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář