Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Ad Laudát: MYSLETE SI, ŽE JSME JEN LŮZA

Ad Laudát: MYSLETE SI, ŽE JSME JEN LŮZA

21. září 2017 | 15.24 |

HEJ KŘEČKOVÉ A BAŘTIPÁNI

Další názornou ukázku toho, jak se ze současné politiky blbne, pokud se v ní člověk postaví na stranu slouhů či jejich poskoků, předvedl poslanec František Laudát z TOP, který uvedl:

"Liberální institut rozčílil lůzu. Spíš náhodou jsem dnes otevřel server idnes a tam psali o hodnocení poslanců v tomto období. Liberální institut vybral klíčové zákony a podle hlasování poslanců a poslankyň sestavil žebříček liberálů. I mne samotného překvapilo, že jsem obsadil na české politické scéně 1. místo. Ještě víc ale byli překvapeni lůzři, kteří to svými příspěvky dali patřičně najevo. Když není po jejich, tak je prostě průzkum špatně. Osobně se za bezbřehého liberála určitě nepovažuji. Souhlasím s pomocí migrantům, ale nechci je tady, pokud nepřijmou naše hodnoty a způsob života, určitě bych se tak neumístil, kdyby došlo na nápady paní Marksové Tominové apod. Jenže ohýbání elementárních hodnot se ve Sněmovně nekonalo s výjimkou bezprecedentních omezování podnikatelů, osobní svobody, vytváření šmírovacích databází apod. A tam mám naprosto jasno. Přes každodenní urážky, svými politickými postoji jsem dával šanci všem lidem rozhodovat o svém životě, podnikatelům svobodně podnikat, byl jsem proti zákonům, které umožňují cizím lidem překročit váš práh domova bez pozvání. Zatím stále ještě liberální společnosti nejvíce prosperují. Každá totalita totiž časem narazí na svůj strop, často po počátečních úspěších. O to horší je potom kocovina a náprava, pokud je vůbec možná. A pokud mě někteří napadají, říkají jen do světa, že nevěří sami sobě.

Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Luza-ulevil-si-Laudat-z-TOP-09-o-ctenarich-504971

V české tradici není nejšťastnější se vyjadřovat o těch, kteří s něčím nesouhlasí, zvláště v daném kontextu, jako o "lůze". Už samotné použití slova "lůza" k označení či cejchování "oponentů zdola" (byť se někteří z nich vyjadřují nevhodně, ale i nad důvodem, proč se vyjadřují nevhodně, je nutné se spíš zamyslet) má k liberálnímu přístupu dost daleko. Možná při sestavování hodnotících kritérií autoři z Liberálního institutu něco opomenuli. To se může stát.

Především však běžně vzdělanému člověku okamžitě vytanou na mysli slova z písničky W+V+J "Hej pane králi":

Myslete si, že jsme jen lůza,
že se nás nemusíte bát.
Jednou však popadne Vás hrůza,
až pod okny vám budeme řvát.
Hej, křečkové a bařtipáni,
je čas, budeme účtovat,
pánové, sami jste tím vinni,
že bída z lidí lotry činí,
že nás proti vám žene hlad.

Celý text zde: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/werich-jan/hej-pane-krali-318259

Ale hlavně, poslechněte si dobovou nahrávku. Nádhera:

https://www.youtube.com/watch?v=1GrjXWu_UXE

Mimo jiné – ani Voskovec s Werichem se s výběrem označení těch, kteří si myslí, že si mohou dovolit cokoliv, příliš nepárali.

Pan poslanec Laudát tak rozmnožil sbírku, kterou jsem uveřejnil před dvěma týdny. Uvedl jsem ji slovy:

V pátém pokračování ukážu některé příklady toho, jak bez opory v teorii, resp. opory v dobré vědě politika degeneruje (vyprazdňuje se, upadá do pasti toho, že za normální se považuje to, co normální není, její nositelé se postupně zapouzdřují). Většinou jsou to případy známé.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4960-volby-2017-210-o-smyslu-teorie-5.html

Prakticky v tutéž chvíli pobavila i poslankyně Němcová z ODS: "Jde o zachování demokratického parlamentního systému, co jsme budovali od roku 1989".

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/449749-ve-volbach-jde-o-zachovani-demokracie-kterou-jsme-25-let-budovali-varovala-nemcova.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ad Laudát: MYSLETE SI, ŽE JSME JEN LŮZA ondrey 22. 09. 2017 - 07:22