Vyšel mi rozhovor v PL: O křížích, o Merkel...

12. září 2017 | 14.46 |

Dnes (12. 9) mně vyšel další rozhovor v Parlamentních listech.

Nabízím malou ochutnávku:

* Má v případě Lidlu pravdu kardinál Dominik Duka, že umazáváním křížů to začíná a strháváním křížů končí?

Kardinál Dominik Duka reagoval včas, korektně a přesně. Jen zapomněl připomenout velmi nedávnou historii vypálení křesťanských katedrál, kostelů a klášterů v roce 2004: katedrála Bohorodičky Ljevišské z 14. století (byla to památka UNESCO) v Prizrenu, dále byly vypáleny, až zcela zničeny kostely (chrámy) Sv. Spasitele, Sv. mučedníka Georgie, Sv. Mikuláše, Sv. Kuzmy a Sv. Damiána – většina ze 14. století, atd. Bylo vypáleno sídlo pravoslavného vladyky (biskupa) Artemie, zničen opravovaný klášter Svatých Apoštolů z doby císaře Dušana. Utrpěl i starobylý klášter Devič v centrálním Kosovu. A hádejte – pod hlavičkou kterého náboženství se to odehrálo?

* Angela Merkelová míří za obhajobou svého mandátu. Na cestě k tomu sdělila, že "islám patří k Německu a je součástí jeho úspěchu", zároveň potvrdila, že nelituje svého rozhodnutí z dob migrační krize. Je Merkelová vůdkyní svobodného světa, či je její politika nebezpečná? Přejete si její znovuzvolení?

Frau Merkel je vyčerpána, zdiskreditována, vydíratelná a vydírána. Další léta pro ni budou utrpením. Pro Německo a jeho sféru vlivu bohužel také. Prefabrikace těchto německých voleb šla tak daleko, že se rozehrála hra na dvě "připuštěné" politické strany a jejich dva "připuštěné" lídry, Merkel a po všech stránkách horšího Schulze. Tak funguje současná globální moc, která není osvícená, ale temná. Před několika dny jsem v souvislosti s diskusí o existenci tzv. globálního prediktora upřesnil její charakteristiku. V Německu se například konala jen jedna televizní debata, a to jen s těmito dvěma účinkujícími. U nás by něco podobného asi ani nebylo možné. Důsledek? Velmi ztratí německá sociální demokracie (SPD), Svobodní i Zelení se také ocitnou na pokraji politického dění. Výsledek voleb bude mít za následek opětovné vzdalování "westů" a "ostů", ale i dalších spolkových zemí od sebe navzájem.

Celé viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Oni-prosili-at-uz-je-konec-Docent-dodava-co-nebylo-receno-o-Capim-hnizde-a-take-o-penezich-CSSD-503676

Patrně tam najdete další zajímavé a zajímavější věci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář