Kousek od Prahy - odpověď kde BRDY 1

7. srpen 2013 | 08.00 |

Včera jsem uveřejnil čtyři fota z míst, která patří k nejhezčím a nejvhodnějším pro vycházky v okolí Prahy, pokud máme auto. Je ze hřebene Brd v okolí vrchu, který se jmenuje Kamenná. Vybral jsem trasu, která je dlouhá jen něco málo přes 10 km, s nepříliš velkým převýšením a nejkrášnějšími výhledy. Budu se jí věnovat v tomto a dalších třech pokračováních, protože opravdu stojí zato.

Foto 1: Autem se sem dostaneme, pokud ze Strakonické dálnice odbočíme před Mníškem pod Brdy na Řitku a jedem směrem k Řevnicím. Ná hřebenu Poznáme ho i podle toho, že nad námi jsou dráty dálkového elektrického vedení, je slušně upravené a dostatečně velké parkoviště. "Přetlak" je zde jen v zimě, pokud zrovna napadne sníh a lze vyjet na běžkách. Zde je mapka

Foto 2: Cesta, kterou půjdeme, je trochu komplikovanější, proto ještě letecká mapa s vyznačeními cestičkami. Pokud by někdo náhodou trochu odbočil z cesty, nic se neděje - objevování areálu je krácné a přináší nové a nové poznatky. Úplně zabloudit nelze, pokud se řídíme některými pravidly, o kterých se zmíním průběžně:

Foto 3: Jdeme většinou po takovýchto širokých cestách. Tato je přímo od parkoviště, je na ní červená značka a jdeme po ní směrem k Praze (Černolickým skalám):

Foto 4: Zprava i zleva jsou takovéto nádherné lesy. Pokud odbočíme v některých místech napravo, otevře se nám výhled až k Posázaví. Pak se ale musíme vrátit zpět na červenou značku.

Jdeme až k místu, kde se červená značka potká s modrou. Jsou to asi dva kilometry.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře