volby 2017/187 2x TRUMPOVY vidle

15. srpen 2017 | 07.00 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

V rámci seriálu o volbách uveřejňuji dvojici navazujících článků uveřejněných před několika dny o Trumpovi a KLDR

Tillerson prokouknul Trumpovu fintu

Mediální mainstream sežral Trumpovu lidově korejskou návnadu i s navijákem. Pro mnoho běžných Američanů, ale i unijních Evropanů je ruská a lidově korejská hrozba téměř na stejné úrovni. Alespoň pokud jde o ty, kteří se nechají masírovat mediálním mainstreamem. A tak se Trump pokusil přenést těžiště hry trochu jinam. Vyrobit z KLDR nejaktuálnějšího nepřítele. A do značné míry mu to vychází,

První, kdo nepřímo na to, že se jedná jen o Trupovu fintu, upozornil, byl "jeho" (spíše "proti němu stojící a současnou globální mocí výrazně ovlivňovaný") ministr zahraničí Tillerson. Ten po té, co sám lidově korejskou hrozbou ještě před pár dny strašil, ji nyní začal bagatelizovat.

Úkol totiž zní jasně: Prioritou je hrocení vztahů s Ruskem, spoléhání na nástup ruských jestřábů a dovedení světa do konfliktů nevídaných rozměrů, aby bylo překryto všechno to svinstvo, které současná globální moc a její slouhové napáchali a páchají.

Naštěstí vše je stále čitelnější a zřetelnější. Naštěstí to lidem rychle dochází. Naštěstí cenzurovací křeče mají úplně opačný dopad.

A normální člověk, který se sviňskou hru již naučil číst, se teď jen baví, jak se v tom mediální mainstream plácá.
KLDR: Tápání mediálního mainstreamu

Tak můžeme sledovat, jak se v tom mediálné mainstream plácá:

"Politické a vojenské špičky v severokorejské metropoli Pchjongjangu hluboce šokoval osud Ukrajiny, napsal ve středu s odvoláním na zpravodajské zdroje list The Times of Japan. Země se po rozpadu SSSR vzdala jaderné výzbroje a v roce 2014 přišla o poloostrov Krym, kterého se zmocnilo Rusko navzdory garancím supervelmocí zajistit územní celistvost země."

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/445907-proc-se-kldr-nevzda-atomovych-zbrani-nechce-skoncit-jako-ukrajina.html

"Desetitisíce lidí se ve středu v severokorejském hlavním městě Pchjongjangu účastnily shromáždění na podporu svého vůdce Kim Čong-una. Napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy roste. Pchjongjang nově oznámil, že do několika dnů bude mít plán raketového útoku na americký tichomořský ostrov Guam."

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/445895-severokorejci-se-sevrenymi-pestmi-vysli-podporit-kima-proti-trumpovi.html

K tomu ještě indukovaná otázka: KDYŽ (MY = USA) NEDOKÁŽEME ÚČINNĚ ZAKROČIT PROTI KOREJI, TAK CO VLASTNĚ DOKÁŽEME?

Asi takto to, co se podařilo Trumpovi, pochopila i osoba, která je nejbližší degenerujícímu jádru současné globální moci – senátor McCain (něco jako mluvčí tohoto jádra, rozpad jehož vlivu personifikuje), když prohlásil:

"Ostrou slovní přestřelku mezi Washingtonem a Pchjongjangem v úterý komentoval vlivný republikánský senátor John McCain, šéf senátního branného výboru. Vyjádřil pochyby, že se Trump k akci proti KLDR odhodlá. "Velcí vůdci" svým nepřátelům nevyhrožují, nejsou-li odhodláni jednat, řekl McCain".

Ze strany McCaina to lze brát jako pozvzdech, že JIM Trum kazí hru.

K tomu připomínám, o co jde, jak jsem to napsal včera:

http://radimvalencik.pise.cz/4866-tillerson-prokouknul-trumpovu-fintu.html

Vybírám z toho to nejdůležitější:

"Mediální mainstream sežral Trumpovu lidově korejskou návnadu i s navijákem. Pro mnoho běžných Američanů, ale i unijních Evropanů je ruská a lidově korejská hrozba téměř na stejné úrovni. Alespoň pokud jde o ty, kteří se nechají masírovat mediálním mainstreamem. A tak se Trump pokusil přenést těžiště hry trochu jinam. Vyrobit z KLDR nejaktuálnějšího nepřítele. A do značné míry mu to vychází."

Tak budeme sledovat tuto poučnou hru dále. Poprvé bylo velmi vážně narušeno "orientační" paradigma, které má testovat afinitu k jádru globální moci. Dokonce jsou náznaky toho, že si to někteří na straně slouhů uvědomují, a protože už mají dost vyhrocování konfliktů, s radostí tuto návnadu pomáhají požírat.
(Pokračování dalším tématem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář