Článek Globální prediktor, nebo jádro globální moci?/1

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Globální prediktor, nebo jádro globální moci?/1

12. 08. 2017 - 19:16

max: Pane Valenčík, jsem upřímně rád že jste si našel opatrnou cestu k tématu. Pojem "globální prediktor" je odvozen z řídícího schématu "prediktor-korektor" popsaném v "Dostatečně všeobecné teorii řízení". Skutečně se jedná o řídící "modul" současných sociálních supersystémů, operující převážně bezstrukturně. Povaha strukturního a bezstrukturního řízení, včetně řízení pomocí virtuálních struktur s využitím postupů dynamického programování je popsána právě v DVTR. Ať už se závěry ohledně globálního historického procesu učiněných na základně DVTR souhlasíte nebo nikoliv, samotnou DVTR zajisté shledáte z vědeckého hlediska přinejmenším zajímavou. Mohla bz vnést zajímavé světlo a nový úhel pohledu do vaší práce (nyní primárně orientovanou na aplikace teorie her).

http://leva-net.webnode.cz/koncepce-socialni-bezpecnosti/#DVTR

13. 08. 2017 - 16:47

radimvalencik: Myslím, že podrobná diskuse na dané téma by byla velmi užitečná. Už proto, aby se některé věci "demýtizovaly".

---
radimvalencik.pise.cz

13. 08. 2017 - 01:20

humanoid: Dobrý večer p. Valenčíku,

když už jste se do této arény pustil, tak je třeba usilovněji hledat původní zdroje. Pjakin je esenciální novodobou verzí mystického vykladatele dějů v Ruské tradici - šarlatán. Je to vesměs pouhý epigon a destilát původních zdrojů..

Ty hledejte a naleznete, alespoň blíže k prameni u následujících autorů/osob:

- Phd/CSc Andrei Fursov, historik

- Konstantin P. Petrov, generál-major

- V.V. Zirinovskij, dlouholetý poslanec Dumy za LDPR, tento pán je tzv. pěstovaná opozice, šoumen a skandalista, ovšem jeho geopolitcké předpovědí se jaksi naplňují posledních 30let velmi úspěšně, jak se říká prostě občas vykecá některé balónky-výsledky analytických týmů a připravuje či testuje půdu veřejného mínění..

zdraví
H.

ps Vaše nedávné vystoupení v TV bylo fain a trochu napravilo reputaci z předešlých článků..

13. 08. 2017 - 16:50

radimvalencik: Takhle přísně bych ho nehodnotil, má tam i některé původní analytické myšlenky. Prvky mystika tam jsou, proto se snažím o důsledně racionální (zejména pojmovou a následně s využitím toho, co může dát aparát teorie her) analýzu. Je to dřina

---
radimvalencik.pise.cz

13. 08. 2017 - 21:08

ondrej:
proměnná na základě které lze předvídat predikovat hodnotu jiné proměnné je celkem uspokojivé vysvětlení.

exsituje samozřejmě řada prediktorů Globální plynoucí z logiky kapitalistického systému směřujícímu ke globalizaci a s ním spojených servisních skupin které vědomě či nevědomě spolupracují v logice systému.

Pak existuje celá řada dalších např. Ruský, Čínský a třeba i Český a středoevropský. Každý region se v závislosti na své tradici, geografických podmínkách a vztahům v systému bude chovat do jisté míry predikovatelně. Např. tisíceletou tradici Ruska a Číny prostě nesmáznete i při sebevětších revolucích (viz. Rusko a Čína) a systém se vrátí do původní rovnováhy a i ty revoluce mají svoji vnitřní logiku ne nepodobnou Marxistické teorii.

Pak už jde jen o to posutovat aktuální sílu jednotlivých prediktorů a odhadovat vlivy na výsledné chování systému.
Je nepravděpodobné aby Čína, Rusko, Írán hrály dlouhodobě marginální úlohu vzhledem k jejich historii, to spíše Evropa je krátkodobá anomálie historie podpořená naší výukou Evropské historie...

V tomto smyslu bych vnímal i Pjakinovo pojetí GP...


14. 08. 2017 - 12:42

ladislav: Dobrý den.
Pjakinova videa sleduji pravidelně. Pjakin není zdrojem, ale interpretem myšlenek, které hlásá. Po rozpadu SSSR vznikla skupina intelektuálů (vnitřní prediktor SSSR), která začala pátrat po tom, proč došlo k rozpadu jejich země. Vypracovali "Dostatečně všeobecnou teotii řízení", kterou aplikovali na společenské procesy. Od té doby publikovali spoustu vědeckých prací, jejichž studium by zabralo Váš veškerý čas. Na to já nemám čas, tak se spokojím se sledováním Pjakina. Už to člověku dává hodně a dívá se na svět jinou optikou. Nyní k Vašemu článku. Je na něm vidět, že Pjakina sledujete z druhé ruky a ve svém článku hodně kloužete po povrchu. Kdybyste Pjakina sledoval pravidelně, věděl byste, že McCain není představitel globální elity, ale je představitel státní elity USA, kterou GP odstavuje od moci. Trump je podle Pjakina naopak kůň GP, jehož úkolem je zbavit USA hegemonie světa.
Chtěl jsem Váš článek poslat svým přátelům, ale protože obsahuje řadu omylů, tak to neudělám. Ale oceňuji Vaši snahu, je to lepší než většina toho, co čtu na internetu.

S pozdravem
LK

15. 08. 2017 - 21:32

hd: No ono je těch i zásadnějších omylů povícero..

Pan Valenčík horuje a předpokládá růst růstu, ekonomiku 4.0, apod, za situace kdy je více než mnoho signálů, že jako civilizace jedeme celospektrálně do terminálního tunelu.

Ano, můžeme obdivovat jistou statečnost-fanfarónství, demonstrovat jako on sám na náměstích plných indiferentních zombie populace. Nebo jen velmi částečně poodkrývat mechanismus moci, viz. onen výzkum teorie her apod.

Uzavřel bych konstatováním, byli jsme a budeme provinční enklávou v naší kotlince, nás vždy ovlivní a smetou větší historické děje, často také jen o fous silnější či vychytralejší sousední podmocnosti. To je prostě dějinná a geografická danost, čili v daném prostředí jednooký králem může znít nabubřele a pejorativně, ale je to asi tak..

16. 08. 2017 - 09:10

radimvalencik: Nejen na základě Vašeho doporučení jsem si prostudoval materiály. K tomu viz:
Na základě řady podnětů a doporučených zdrojů jsem si poměrně podrobně prostudoval "Dostatečně všeobecnou teorii řízení", viz:

http://leva-net.webnode.cz/koncepce-socialni-bezpecnosti/#DVTR

Byl jsem dost zklamán. Trochu Berďajeva, trochu Vernadského, vyloženo přes směsici konceptů z teorie řízení, zabaleno do mystického prostěradla (takže přesnou definici "globálního prediktora" tam nenajdete). Do řady pasáží se promítá šok z rozpadu Sovětského svazu a snaha najít nějakou oporu v odpovědi na otázku, co dál s Ruskem. Ale kdo chce v něco věřit, tak tomu jeho víru brát nebudu. Každopádně to, jak funguje současná globální moc, jakou metamorfózou jádro současné globální moci prochází, tam nenajdete.
Celé: http://radimvalencik.pise.cz/4888-nasi-kadrovaci.html

---
radimvalencik.pise.cz