Bělobrádkův omyl: Zaděláno na koalici Babiš-Čunek

3. srpen 2017 | 06.42 |

Bělobrádek udělal patrně největší chybu své, doposud téměř hvězdné, kariéry. Uvedl, že když lidovci skončí ve volbách hůř než posledně, odstoupí, viz celý článek s touto informací:

"Pokud lidovci skončí v podzimních volbách do Sněmovny s horším výsledkem než před čtyřmi lety, jejich předseda Pavel Bělobrádek ihned odstoupí. Šéf KDU-ČSL to řekl týdeníku Euro. V roce 2013 strana měla 6,78 procenta hlasů.

Bělobrádek označil svůj odchod v případě horšího výsledku za něco, co by mělo být ve slušné společnosti samozřejmé. "To je, jako kdybyste se zeptal, jestli je dobré smrkat do rukávu," poznamenal s tím, že taková věc patří k politické kultuře.

Průzkumy zatím lidovcům přisuzovaly zpravidla mírně lepší výsledek, než měli minule, ne však zase o tolik.

Třeba podle modelu agentury STEM zveřejněného na začátku července by získali 6,7 procenta hlasů. Model společnosti Median dvojkoalici lidovců a hnutí STAN nedávno přiřkl 9,5 procenta, tato koalice se však už rozpadla.

Lidovci mají při samostatné kandidatuře ambice dosáhnout zhruba na sedm až devět procent.

"Každý hlas, který bude navíc oproti minulému zisku, budu považovat za úspěch. Ve všech volbách za těch sedm let, co jsem předseda, jsme dosáhli lepšího výsledku než předtím," řekl Bělobrádek na dotaz, jaký volební výsledek by považoval za úspěch.

Bělobrádek je nejdéle sloužícím šéfem parlamentní strany v Česku. Lidovce vede od listopadu 2010 a v roce 2013 je po tříleté pauze dovedl zpět do křesel v Poslanecké sněmovně. Letos v květnu na sjezdu KDU-ČSL uspěl počtvrté ve volbě předsedy proti Jiřímu Čunkovi, když získal 84 procent hlasů."

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/445267-belobradek-kdyz-lidovci-skonci-ve-volbach-hur-nez-posledne-odstoupim.html

Bělobrádek, ale v tom není sám, nepochopil logiku těchto voleb. Lidé všech názorových směrů stále více cítí, že je potřeba se bránit současné degenerující a rozpadající se globální moci, která vede svět do slepé uličky tragických konfliktů. Nechtějí slouhy slouhů a tupé poskoky této moci. A Bělobrádek se mezi ně zařadil, kromě jiného či především, svou snahou udržet ve vysoké politice Gazdíka. Lidovecký sjezd měl ještě pod kontrolou. Nyní dal lidem možnost v těchto volbách hlasovat pro Čunka tím, že nebudou hlasovat pro KDU-ČSL. Vystavil se tak tlaku, který se bude stupňovat.

Výsledek dle mého standardního modelu ze začátku února tohoto roku se tak ještě více přibližuje:

ANO přes 30 %, KSČM mírně nad 10 %, ČSSD, ODS, KDU-ČSL a jedna z dalších stran 6 – 8 %, velké procento hlasů se přerozdělí. Tou jednou z dalších strana je SPD (Okamura), Piráti, nebo TOP.

Vláda: ANO s KDU-ČSL.

Ústavní většina: ANO s KSČM (bude využita při prosazení některých zákonů).

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/4247-volby17-007-memplexy-turbulence-standardni-model.html

K tomu připomínám ještě jeden díl z mého seriálu k letošním říjnovým volbám "Volby 2017/170: Čunkův nástup"

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/4815-volby-2017-170-cunkuv-nastup.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.6 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší