Lázně Muszyna. Hned slovenských hranic/2

8. srpen 2017 | 07.00 |

Málokdo ví, že nejvýznamnější polské lázně s výbornou minerální vodou jsou hned za hranicemi Slovenska, nedaleko od Vysokých Tater, blízko Pienin. Na Slovensku má rozsáhlý zdroj vývěrů minerální vody pokračování ve Vyšných Ružbachoch a Bardejově. Protože daleké široké okolí naší chaty ve Slovenském ráji dobře znám, věnoval jsem část letošní dovolené jejich návštěvě.

Do lázní Muszyna jsem došel od hranic se Slovenskem pěšky přes kopce. Potřeboval jsem vyzkoušet nedávno operovanou nohu. Funguje dobře, takže díky, pane doktore.

Foto 1: Milé přivítání nedaleko lázeňské části města.

Foto 2: Muszyna se rozkládá kolem ohybu řeky Poprad. Teď jsem nahoře na kopci, kolem kterého teče řeka Poprad a kolem kterého je tam dole lázeňské město Muszyna. Přímo v centru Muszyny je veřejně přístupné místo určení k popíjení minerálky. Nalijí vám ji bezplatně, ale musíte chvilku počkat. Většina získané vody se láhvuje, přesněji petkuje. Zítra ukážu místo, kde můžete zastavit autem a načerpat si jí sami, kolik chcete. Je na začátku Muszyny směrem od Slovenska a je velmi chutná.

Foto 3: Pohled na Muszynu shora.

Foto 4: Rozhledna nad lázeňskou částí Muszyny.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář