Omyly Karla Žižkovského Procházky

28. červenec 2017 | 01.02 |

Karel Žižkovský Procházka odpověděl na můj článek o podvojném referendu. Zde je původní článek:

http://radimvalencik.pise.cz/4812-je-na-case-podvojne-referendum-o-eu-a-uprchlicich.html

Zde (proloženě a fialově) je Procházkův komentář s mými poznámkami (červeně, neproloženě):

V tom referendu bude těžké rozhodovat, protože referendoví voliči, kromě svých momentálních emocí, nemají o složitých mezinárodních vztazích ani trochu racionálního ponětí. – Euroreprezentace se rozhoduje ŘÁDOVĚ více iracionálně než normální "referendový volič". Ten totiž hájí svoje a ne cizí zájmy.

Takže když dnes přijmeme ročně 20 cizinců z arabských a afrických zemí, voliči to budou považovat za existenční ohrožení národa a rasy. Jen si dramaticky přestavte (my muži), že nás v milostné soutěži o nějakou blondýnu předběhne nějaký Arab nebo Afričan, protože vypadá v partnerských vztazích mimořádně mužně a sebevědomě, když z podstaty své kultury uvažuje, že žena má možná duši třetí pořadí 1. arabský muž, 2. velbloud, 3. manželka na výchovu dětí. Podobně je to emocionální volba o setrvání ve spolku politického projektu EU. – Řeč není o 20 cizincích ročně, ale o mnoha tisících. A normální "referendový volič" neuvažuje takto primitivně. Takto se na něj "shora" mohou dívat jen současní europapaláši a jejich poskoci.

My dáváme příspěvek jen 1 % z HDP do EU, která nám v podobě operačních programů vrací dnes něco více než 1 % našeho HDP. Při nějakém inkasu DPH na úrovni 25 % HDP je 1 % jen nanejvýše 4 % našich zdrojů, které se nám stejně z EU vrátí. – Vrátí se formou dotací na nesmyslné projekty, které jsou zdrojem korupce, jejího bujení. Pěkně děkujeme za podporu korupce přes různé "ROPáky".

Podíl federálních daní ÚSA v jejich volné americké unii je 25 %. Evropská unie je vlastně ekonomickým srovnáním velmi volnou konfederací. Přijetím Eura by se snad získalo kolem 0,5% nového HDP jen úsporou na transakčních nákladech. To jsou všechno ekonomické drobnůstky hluboko za hranicí pozorování každého českého spotřebitele (voliče). – Ve volné konfederaci není možná gradující šikana. To, k čemu došlo, je vybujení moci, které je zcela mimo kontrolu a která nabývá prvků totality.

Zásadní referendové rozhodnutí (60 až 70 % voličů nechce větší integraci s EU), by po Czechexitové Česko uvrhly do nestability, zda 30 % našich dovozů a vývozů do Německa bude zatíženo dovozní či vývozní daní v řádu 10%, či budou úplně zastaveny, pro nějaké několikaprocentní růsty transakčních nákladů jako vývozy do třetích zemí. – Ale vždyť přece ty tzv. "exporty do Německa" jsou ve skutečnosti reexporty do Ruska, Číny a dalších zemí, ve kterých přicházíme o ziskovou marži. Ročně celkem asi o 300 miliard přes reexporty do zemí EU. 30 tisíc na každého člověka, 120 tisíc na každou rodinu! Tím nás fakt nestraš.

Je to skoro podobné jako s referendem zda znovuobnovit trest smrti (ale jen u nejtěžších zločinců, ne u slušných lidí), nebo referendem povolit obnovení pravomocí prokuratury, aby mohly státní zástupci vyšetřovat aktivně i kauzy, které dle jejich úsudku škodí společnosti a nikoliv jen ty, kde mají k dispozici poměrně dost složité postupy trestního oznámení dotčeným poškozeným. – Úplně o něčem jiném.

Řekl bych, že společnost je dnes natolik složitá, že jednoduché postupy Alexeje Čepičky, byť podpořené lidovým referendem, již příliš nefungují. – Takže raději gradující eurošikana, která si nezadá ani s tou vojenskou za Čepičky. Já se raději zeptám, kdo dělá "společnost natolik složitou"? Kdo komplikuje i to jednoduché vnucováním naprostý blbostí?

Doporučuji Karlovi svůj příspěvek "Odkud kam kráčí lidská hloupost?". Je to tom, zda společnost hloupne shora nahoru, nebo shora dolů a co s tím dělat, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4810-odkud-kam-kraci-lidska-hloupost.html

Je nejvyšší čas na kvalifikovaný odpor a koncepční nápravu. Z obhajování hloupostí se hloupne, obhájce lumpáren se postupně sám stává lumpem.

P. S.: Karla Žižkovského Procházku znám osobně a dobře. Býval to velmi inteligentní a slušný člověk.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Omyly Karla Žižkovského Procházky selsky rozum 28. 07. 2017 - 13:10