Před 24:00: Neomarxismus, Foldyna a válka

12. červenec 2017 | 21.27 |

Lajknul jsem:

Žarko Raptor Jovanovič na FB:"Polsko kupuje systémy protiraketové obrany Patriot za 150 mld., Rumunsko za 100 mld. asi čekají útok UFO."

K tomu: Dobrej kšeft, ale ne pro Poláky a Rumuny, ale pro jejich papaláše.

Jaroslav Foldyna na FB:

"Malá úvaha kam jít a kam nechodit, myšleno pro ČSSD. Pokus ČSSD o ulovení Yettiho: (proslýchá se, že pár mladých levicově laděných liberálů snad žije v Praze a možná dokonce i v Brně – stejně jako se proslýchá, že někde v horách snad žije Yetti)ČSSD se pokusila o ideologický posun a po vzoru stran podobného typu ve starých členských zemích EU, se snažila oslovit "mladého levicového městského liberála". Při tomto pokusu však vůbec nevzala v potaz skutečnost,že socioekonomická situace v ČR a v západoevropských zemích je zcela odlišná. Dále se zřejmě nikdo příliš nezaobíral rozdílnou historickou zkušeností několika posledních generací bývalého východního a západního bloku. Dalším ignorovaným argumentem proti tomuto pokusu, je existence několika stran, které zmíněný segment voličů dlouhodobě (a relativně úspěšně) oslovují (TOP 09, STAN, Zelení, Piráti). Soupeření s těmito stranami o podobného voliče, nakonec vedlo k podobným volebním preferencím. I kdyby bylo ideové posunutí tímto směrem dobře marketingově zvládnuté (a ono nebylo), tak nemohlo vést k úspěchu – tento segment voličů je v České republice jednoduše málo početný.

Vzhledem k tomu, že hodnoty mladých, městských liberálů jsou v konfliktu s hodnotami tradičního voliče ČSSD, nemohlo být výsledkem tohoto pokusu nic jiného, než jejich dealignment.

Proto soustřeďme se na tradičního voliče sociální demokracie. Člověka, který chodí do zaměstnání, lidi co často dřou jako jako zaměstnanci, ale i jako OSVČ, prostě na ty, kteří musí pracovat, aby žili a uživili své děti.

Neomarxismu je cesta do p.... (nikoli prdele, ale do pekel)."

K tomu ode mne na FB:

Neomarxismus je pochopitelně cesta do prdele, už proto, že nemá nic společného s Marxem, ale ani étosem Rudi Dutschkeho a klasiků Frankfurtské školy. Ale to ostatní, Jaroslave, je pitomost. Je to jen náhrada jednoho náhradního tématu (logo) jiným náhradním tématem (koho oslovit). Jak někdo chce někdo v současné době gradujících problémů oslovit, když se jako čert kříži vyhýbá otázce, co je příčinou současných problémů (až se nakonec on sám stane problémem, a velkým problémem).

http://radimvalencik.pise.cz/4750-volby2017-151-obrnenec-cssd.html

V Parlamentních listech:

"Komunisté nadávali na vyslání vojáků k hranicím Ruska. Nechte těch keců, okřikl je Laudát. Žvaníte, zvedněte zadek, dostalo se mu. Promluvili i Okamura a Kalousek"

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Komuniste-nadavali-na-vyslani-vojaku-k-hranicim-Ruska-Nechte-tech-kecu-okrikl-je-Laudat-Zvanite-zvednete-zadek-dostalo-se-mu-Promluvili-i-Okamura-a-Kalousek-495782

K tomu ode mne na FB:

Hlavně je třeba dávat dobrý pozor: "Trump bude v rukou pevně držet protiruskou kartu. Je si vědom síly Ruska, nebude patrně Ruskem strašit, nebude hrotit konflikty, ale bude využívat obtíží, do nichž se Rusko dostalo. To znamená, že nějaké brzké sbližování Ruska s USA nebo s EU nelze očekávat, ale zklidnění ano. I když stará moc (to, co nazývám současnou zdegenerovanou a rozpadající se globální mocí) o sobě může dát vědět i velmi drsnými a nebezpečnými provokacemi, třeba v Pobaltí. Odhaduji však, že není příliš ochota případný hlas provokatérů vyslyšet."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/4761-o-co-slo-v-hamburku.html

Zdeněk Kratochvíl:"Dnes díky hlasům ČSSD bylo odhlasováno vyslání našich vojáků na ruské hranice. Doufám, že po volbách půjde celá ČSSD do kopru. Jste pokrytci!... Pouze jediný poslanec ČSSD hlasoval proti. Jarda Foldyna to však bohužel nebyl..."

K tomu ode mne na FB:"Jo. Pokračují v tradici odhlasování válečných úvěrů."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář