Volby2017/156: V PListech jsem ťal do živého?

15. červenec 2017 | 07.00 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

V rámci seriálu o volbách uveřejňuji dříve napsaný článek.

Zase mně vyšel v Parlamentních listech, viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Globalni-moc-kope-jak-chcipajici-kobyla-Zoufale-potrebuje-valku-s-Ruskem-v-Pobalti-varuje-docent-Valencik-pred-nejvetsim-nebezpecim-pro-svet-A-pak-se-rozpovidal-o-znemoznene-parte-kolem-Kocaba-495208

Globální moc kope jak chcípající kobyla. Zoufale potřebuje válku s Ruskem v Pobaltí, varuje docent Valenčík před největším nebezpečím pro svět. A pak se rozpovídal o znemožněné partě kolem Kocába

8. 7. 2017 23:59

PŮLNOČNĺ ROZHOVOR "Trumpovi v danou chvíli ale nešlo ani o Polsko, ani o vztahy s Ruskem, ale o to, aby podkopl židličku, na které sedí euroreprezentace dosazená a vydíraná současnou globální mocí," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík k návštěvě amerického prezidenta Donalda Trumpa v Polsku. Co se týče migrantů v Itálii, pak nechápe jednu věc. "Proč nejsou účinně postiženi ti, kteří lodě vypravili? Dopustili se několika trestných činů a přitom se zřejmě o ně nikdo nezajímá! Není to trochu divné?" táže se. Navíc se podivuje i akcím platformy SPIN. "Asi nemá smysl se tím zabývat a komentovat to," poznamenává.

Za velmi důležité považuji, že se mi do něj podařilo dát tuto pasáž:

"Mě trápí jiná věc: Současná globální moc, která kope kolem sebe jako chcípající kobyla, se nyní snaží formou vydírání a slibů povzbudit jestřáby v Rusku k protiputinovské akci a vyprovokovat nějaký konflikt v Pobaltí. To je v současné době největší nebezpečí pro celý svět. A nám nezbývá než doufat, že Putin má situaci dostatečně pevně pod kontrolou. Už jednou čelil velkému nebezpečí, a to v případě vraždy politického aktivisty a novináře Němcova."

Mezitím se leccos událo, takže ještě jedna reakce na řádění v Hamburgu:

Mám dojem, že ideologie či spíše velmi nakažlivý memplex militantního islámu i militantního neomarxismu pocházejí - obrazně řečeno - ze "stejné laboratoře". Byly účelově vypiplány ke zblbnutí a následnému zneužití lidí určitého typu. V Hamburgu šlo o vytvoření pocitu ohrožení zúčastněné reprezentace, aby se pokračovalo v politice slouhovství současné zdegenerované a rozpadající se globální moci. To se naštěstí podařilo jen částečně, resp. nevyšlo to podle záměru těch, co to připravili. Ale to je na samostatný rozbor.

Hlavně nezapomínejme na naši vlastní zkušenost z provokací obdobného typu, byť i v menším rozsahu, viz:

(Nejen) Policie v labyrintu lží. K událostem 6.2.

http://radimvalencik.pise.cz/3188-nejen-policie-v-labyrintu-lzi-k-udalostem-6-2.html

Asi jsem, jak se říká, ťal do živého. V bouřilivé diskusi 366 komentářů.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář