Volby2017/154: Sami si za to můžeme?

13. červenec 2017 | 07.00 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

V rámci seriálu o volbách uveřejňuji dříve napsaný článek.


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4752-volby2017-153-sikana-v-eu.html

5. července jsem uveřejnil na svém blogu článek "Na ČT 300 miliard z reexportů a šikana v EU", který jen během prvního dne zaznamenal téměř tři tisíce přečtení, což je na mém "zapadlém" bloku desetinásobek návštěv těch lepších článků. Uveřejňuji dva obsáhlejší komentáře, které jsem k němu dostal. Posuzují problém z opačných stran, což je pro posouzení problému nepochybně užitečné:

Ondřej:

Jako ekonom a projektový manažer hlavně vidím chyby autora v tezi: tzv. exporty do Německa jsou jen reexporty do dalších zemí, ale zisková marže jde "zprostředkovateli". V SRN na rozdíl od Klausova protektorátu vzniká mnoho špičkových technologií s vyšší přidanou hodnotou a posledním stavem aplikovaného výzkumu.

Po té, co se nový Transrapid rychlovlak šanghajský TR-07 s rekordem 501km/h v SRN vyvinul, byl pro Mnichov zamítnut, tak byl nabídnut a vyvezen do Číny.

Technologie vznášení vlaku nad kolejemi pochází z Německa. Je zajištěno odpudivou nebo přitažlivou silou elektromagnetů (magnetická levitace). Někteří výrobci užívají klasické elektromagnety, jiní zvolili elektromagnety se supravodivými cívkami. Výroba dostatečně výkonných elektromagnetů s nepatrnou energetickou spotřebou je umožněna supravodivostí některých materiálů po ochlazení kapalným dusíkem.

Zajímavé je, že dodnes NEEXISTJE spolehlivá vědecká teorie vysvětlující tento jev. Dosud známá teorie supravodivosti hovoří o tom, že vibrace krystalové mřížky způsobí vznik Cooperových párů elektronů. Teorie funguje na kapalném heliu a dalších látkách tak spolehlivě, že za ni byla udělena Nobelova cena. Zároveň však předpovídá, že k těmto jevům nemůže docházet při teplotách větších než 23 kelvinů, na což by kapalný dusík nestačil. Za vyšších teplot musí Cooperovy páry vznikat jiným způsobem, dosud přesně neobjasněným. Takže z tohoto krátkého technického popisu e. g. Transrapidu je ZCELA zjevné, že jde o hi-tech technologie pod rozlišovací schopnost, jakýchkoliv českých firem, či vědeckých institucí. Nemluvím dále vůbec o Průmyslu 4.0, která se stává slovníkem Milana Machovce pouze žvanírnou intelektuálů.

Dále zmíním fakt, kdy české školství a prostředí krom vývojářů není schopno vychovat konkurenceschopné manažery, kteří jsou schopni vyvinout, obhájit a např. zmiňovanému čínskému zákazníku nabídnout realizaci s konečnou cenou celého projektu nebo produktu. Tato česká neschopnost nemá vůbec co dělat s tibetskými prapory, ale zcela dobře rezonuje v opilecké postavě právě jejího prezidenta.

Proto zůstávají české firmy (často již už z neschopnosti investovat z části vlastněné zahraničním kapitálem) pouze v pozici supply chain, jelikož české produkty nejsou tak dobré, jak si v ČR myslí. Letí s opilcem domlouvat jaké si kšefty, aby bylo na jeho další volební kampaň. Ono není vše o tom se rekordně na světě vylívat pivem a válet se u TV či jiné laciné zábavy. Být manažerem tzv. tvůrcem vaty na zakázkách pro český stát. A příkladů manažerských selhání a rekordních mínusů je dost daleko více než jen miliardové veřejné prostředky utopené v železniční, dálniční síti či uhelných dolech.

Norbert:

DRANCOVÁNĺ ČESKÉHO PROTEKTORÁTU SE STÁLE ZHORŠUJE

Kromě až 400 miliard ročně, které z ČR odchází každoročně na dividendách jsou dalších 300 miliard ztráty z reexportu, celkem nás tedy západní mocnosti okrádají o 700 miliard ročně, těch pár desítek miliard, které dostaneme na evropských dotacích je vedle toho pakatel. Kdyby byl tento megatunel uzavřený, mohly by být dvojnásobné platy a důchody.

Nemyslím si ale, že by hlavním důvodem měla být naše zahraniční politika, jakkoliv ta je opravdu velmi špatná, hlavním důvodem že po 27 letech "transformace" tj. drancování české ekonomiky už prakticky nevyrábíme hotové výrobky ale jen komponenty a polotovary, ze kterých se v Německu nebo západní Evropě sestaví hotové výrobky a při této závěrečné montáži je mnohem vyšší zisk než při výrobě komponentů.

700 miliard ročně je na jednoho pracujícího 140.000 Kč, pokud by ČR byla suverénním státem a tyto peníze nešly do ciziny, každý by mohl vydělávat průměrně o 12.000 Kč měsíčně více, a to prakticky okamžitě, protože kdyby drancování republiky přestalo, životní úroveň by se dále zvyšovala a za pár let by byly mzdy minimálně dvojnásobné. Do toho nám chtějí ukrást lithium v ceně 3 biliony Kč, ale možná až 6 bilionů, protože se očekává, že cena lithia poroste. To je další jeden milion korun na každého Čecha v produktivním věku.

Z makroekonomického hlediska je pozoruhodné že HDP ČR je asi 4 biliony Kč ročně, to znamená, že do ciziny se fakticky (nikoliv podle oficiálních statistik) vyváží ca. 17-18 % HDP, což asi nemá ve světě obdoby, takto drancované nejsou ani rozvojové země v rovníkové Africe, ani v minulosti Britové a Francouzi nedrancovali svoje kolonie zdaleka tak, jako je drancována Česká republika, koloniální mocnosti totiž musely v koloniích v Africe a Asii udržovat pořádek, zajišťovat zdravotní péči, školství, stavět silice, železnice atd.

Naopak novodobí kolonizátoři za těch 700 miliard ročně ČR nic neposkytují, kromě těch pár drobných z dotací EU, které se obvykle stejně rozkradou nebo vyhodí za zbytečné projekty. Peníze se z ČR vyvážely po celou historii, už za Rakouska se daně vybrané v Čechách přerozdělovaly do jiných zemí monarchie a byla z nich financovaná armáda.

Za socialismu ČSSR prodělávala na nevýhodných cenách některého zboží při obchodu s SSSR a některými spřátelenými rozvojovými zeměmi. Ve srovnání se současným drancováním českého protektorátu to však byly drobné, mohlo se jednat maximálně o několik % HDP, určitě ne 18 %. Myslím že ani za druhé světové války to nebylo o mnoho horší, ekonomika protektorátu Böhmen und Mähren pracovala pro potřeby Wehrmachtu ale Němci za dodané zbraně a munici něco platili, i když ne mnoho.

Zda jsme "obchodem" s Velkoněmeckou říší přicházeli o více nebo méně než 18 % HDP nevím, bylo by zajímavé udělat ekonomickou studii srovnávající první (Hitlerův) a druhý (současný) protektorát, co bylo horší z ekonomického hlediska, samozřejmě když pomineme teror, který Němci prováděli za prvního protektorátu. Tehdy nám hrozil postupný zánik českého národa násilnou germanizací, dnes nám hrozí postupný zánik českého národa násilnou islamizací. JAK DLOUHO SI TO NECHÁME LĺBIT? JE TŘEBA POSTAVIT SE NA ODPOR.

Moje skromná poznámka:

Škoda unikátních odladěných 1000megawattových turbín, které zatím nikdo jiný neumí vyrobit a které by šly do Číny a pak nejen tam nebýt šaškárny s Dalajlámou. Lekce z fyziky nízkých teplot je užitečná. Bylo by ji možné doplnit přednáškou o vývoji nanotechnologií v Liberci. Ovšem hlavně: Přes Německo se reexportují s vysokou marží i ty naše "šmejdy".

(Pokračování)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4749-k-uk-na-ct-24-okradaji-vas-sami-si-za-to-muzete.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Volby2017/154: Sami si za to můžeme? alex77 13. 07. 2017 - 09:12