Ideová bída levice: Po Zaorálkovi i Kováčik

11. červenec 2017 | 07.54 |

Včerejší (pondělní, tj. 10. června) Události, komentáře na ČT 24 poměrně názorně zdokumentovaly, v čem je bída současné levice. Jedno z nejhorších vystoupení Pavla Kováčika za celou dobu jeho působení v politice. Když už je někdo horší než Marek Benda, je to na pováženou. Tentokrát byl ovšem místy překvapen i Marek Benda, který nevycházel z údivu. Divák byl také překvapen až zmaten.

Jak je možné, že se v oblasti ideového vyprázdnění dostává KSČM až na úroveň ČSSD? Jak je možné, že Pavel Kováčik následuje Luboše Zaorálka, pokud jde o ideovou zmatečnost při prezentování názorů?

Mám na mysli vystoupení Luboše Zaorálka na Programové konferenci ČSSD, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4669-zaoralek-dnes-predcil-jakese-podivejte-se.html

Ostatně posuďte sami, jak si vedl v Událostech a komentářích Pavel Kováčik. Je to smutná až trapná podívaná (nejen pro fandy levice či KSČM), ale měli bychom si uvědomovat, v jaké jsme situaci. Zde je příslušný pořad, účinkování Pavla Kováčika začíná v 19. a končí ve 30. minutě:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/217411000370710/

Pavel Kováčik byl naprosto nepřipraven, předvedl mix klišé, který nedával smysl.

Pozorovatel současného dění si musí položit otázky:

⁕ Jak je možné, že se KSČM nezabývala vyhodnocením tak významné události, jakou bylo jednání G20, i toho, co toto jednání doprovázelo?

⁕ Jak to, že současné vedení KSČM přehlíží existenci řady vynikajících analýz na toto téma, které dali různí odborníci, a to včetně těch, kteří se hlásí k levici, ke KSČM, dokonce mnozí jsou i členy této strany?

⁕ Kde se vzala papalášská nabubřelost některých reprezentantů KSČM, kteří mají drzost předhazovat "plebsu" to, o čem se domnívají, že jsou to "moudra", přitom jen vyjevují své primitivní chápání reality?

Patrně to začalo, že se současná ideová reprezentace KSČM (pro ČSSD to platí též) přestala zabývat kvalifikovaným rozborem příčin současných problémů. Tím, jak problémy vznikly a jak jsou provázány, jak vznikla a funguje současná moc, jakým vývojem prochází. Místo toho se spokojila s jednoduchými klišé a začala přejímat přesně a právě tu interpretaci příčin současných problémů, kterou nabízí současná globální moc. Tím se dostává do vleku této moci a začíná jí sloužit.

Do voleb je stále ještě daleko. S ideovým propadem celého spektra politických stran, zvláště levice, je v zájmu obnovy funkčnosti politické soutěže, funkčnosti systému politických stran něco potřeba dělat. Dílčí náměty mám, akční a realistický plán ne:

http://radimvalencik.pise.cz/4751-volby2017-152-odvratime-volebni-krach-levice.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ideová bída levice: Po Zaorálkovi i Kováčik selský rozum 11. 07. 2017 - 10:10