V supermarketu se platí, pane Macron!

22. červen 2017 | 23.19 |

""Evropa není supermarket. Evropa je společný osud. Je oslabená, když přijme, že její principy jsou odvrhovány. Země v Evropě, které nerespektují pravidla, by měly nést důsledky. A to není jen debata východ-západ. Budu se všemi mluvit s respektem, ale nehodlám přijímat kompromisy ohledně evropských principů – ohledně solidarity nebo demokratických hodnot. Pokud to Evropa nepřijme, tak to znamená, že je slabá a již přestala existovat," prohlásil Macron. Evidentně se jednalo o útok na středoevropské země. Již předtím kritizoval vlády Polska a Maďarska za to, že nerespektují evropské hodnoty."

Pane Macron, vím, že je to pro vás složité pochopit (když je pro vás zdroj obživy něco jako raut), ale SUEPRMAKET není RAUT. Tam si člověk věci nebere zdarma. Tam tvrdě platí tím, co vydělal tvrdou dřinou.

A my za členství v EU hodně platíme. Dividendami zahraničním firmám, marží z reexportů, podporou monetární politiky Evropské banky (víc než polovinou z platu každého z nás). Tak nás ždímejte, ale nenuťte k sebevraždě a hlavně neurážejte. Nebo už jste se rozhodl pro opakování Mnichova 38? Francie tehdy moc "nezabodovala". Radši neoživujte pro vás trapnou historii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář