Komentář, na který odpovídáte

19. 06. 2017 - 07:43
 

honza: Minimálně je v programu popsaáno, jak financovat univerzální část sociálních systémů a kde na to vzít peníze. Sektorová daň, lehké zvýšení majetkových daní nad 50 milionů CZK, změna zdanění příjmů, minimální příjmové veličiny - to vše jsou realistické koncepty.
Jiná věc je, že chybí nadstandardní a motivační složky, je z toho vidět, že program cílí převážně na chudší sociální skupiny a hodně používá model "stát to zařídí". To v řadě oblastí a pro řadu lidí je určitě schůdné, ale pokud ČSSD chce oslovit širší voličské skupiny, měla by nabídnout také nadstandardní a motivační prvky. Z teorie víme, že sociální systémy lze konstruovat vícepilířově, takže jejich zavedení nemusí ohrozit dostupnost základních prvků pro chudé.
Projevy nebyly žádné zázraky, je třeba vidět i to, že ještě před týdnem Zaorálek ani s jistotou nevěděl, že bude v roli lídra. Myslím, že by to chtělo více konstruktivní přístup, na kritiku a diskuse bude větší čas po volbách, teď jde o co nejlepší volební výsledek.

Vaše odpověď

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.