Na skok v Uzbekistánu/3 Budovy v Taškentu

21. červen 2017 | 07.00 |

První dojmy z Taškentu: Podobné jako v Kazachstánu. Důslednější obrana před terorismem motivovaným islámským radikalismem. Žijí zde převážně muslimové. Právě byl Ramadán a brali ho vážně. Většina z muslimů se vyhýbá alkoholu. Ten třeba v supermarketech nenajdete. Je roztroušen po menších obchůdcích. Ceny jsou přijatelné. Ze solidarity s muslimskými věřícími jsem si dával vždy jen pivo před spaním.

Před každým, skutečně každým, vstupem do metra stojí policista a prohlédne scannerem každého, skutečně každého. I mě kontrolovali, když jsem měl baťůžek. Slušně, ale důsledně. Podobně je tomu i při vstupu na trh i na další místa. Vědí, jaké je to nebezpečí a že se musí bránit. Na nebezpečí terorismu upozorňují i nápisy v metru a jinde.

Když jsem jim vyprávěl o přijímání imigrantů u nás bez řádné kontroly a o tom, že prý kontrolu nelze zabezpečit, ťukali si na čelo, jak jsme blbí. Ani tomu nechtěli věřit. Možná, že bychom se od těchto muslimů měli učit, jak se islámskému terorismu bránit.

Hodně moderních domů, ale i starších osmipatrových staveb. Jsou dobře ošetřované a uchovali si větší půvab, než jsem viděl v Kazachstánu nebo Povolží. Silnice ve městě mnohaproudové. Ale ty menší ve starší zástavbě i v centru města v dost špatném stavu.

(Pokračování)

A ještě pár foto:

Foto 1: Všimněte si toho zařízení vpravo. U nás můžeme jen tiše závidět. Krásně se očistíte a papír slouží už jen k osušení. Vím, maličkost. Ale i tak...

 Foto 2: Jedna z mnoha moderních budov. V ulici Isloma Karimova (modrý nápis vlevo, už stačili přejmenovat podle nedávno zemřelého prezidenta). Prochází vládní čtvrtí. Tato budova patří Státní akademii řízení. Je to univerzita, kde jsou speciálně vybírány perspektivní kádry. Právě zde se konference konala.

Foto 3: Jedna z nejmodernějších ulic. Ale vedro je zde velké. A to prý ještě nic není. Největší teprve přijde.

Foto 4: Budova cirkusu v sovětském stylu. I zde považují cirkus za umění.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář