Na skok v Uzbekistánu/2 V Taškentu

20. červen 2017 | 07.00 |

V den odletu jsem měl jediné přání. Vrátit se co nejdřív, živý a zdravý, bez průšvihu.

Na letišti jsem byl v předstihu. Odbavení proběhlo bez obtíží, potvrzení o příslibu víza zafungovalo. Let do Istanbulu bez problémů. Na letišti jsem objevil bar, kde točili předražené pivo, ale fungovala tam wifi. Noční čtyřhodinový let do Taškentu se dal přežít. V Airbusu 300 a vůbec tak velkém letadlem jsem letěl poprvé. Osm sedadel vedle sebe. Všichni pasažéři vyfasovali čisté ponožky (ty, které jsem dostal při letu do Astany před pár léty, nosím dodnes, jsou velmi příjemné). Také jsme dostali sluchátka a mohli si vybrat z velké nabídky filmů a hudební produkce. Koukal jsem na Hobita v ruštině a byl jsem trochu zklamán. S Pánem prstenů se nedalo srovnat. Whisky také nebylo, jako minule. Jídlo jsem dostal vegetariánské, asi jsem  byl špatně pochopen, když jsem reagoval na nějakou otázku položenou v turečtině. Nakonec jsem skončil u klasiky.

Když vysvitlo Slunce, vypadalo to jako před přistáním na Měsíci. Letěli jsme nad obrovskou pouští. Pak začala zelená zavlažovaná krajina a objevil se Taškent. Letiště je uvnitř města, kousek od centra.

Překvapila mě rychlost vyřízení víza na místě. Zaplatil jsem 70 Euro (mělo to být 68, ale neměli zpátky, v dolarech by to bylo 70) a dostal k vízu i tlustý balík bankovek. Cítil jsem se jako boháč. Později jsem zjistil, že za sumu, kterou jsem si vízem obdržel, se dá pořídit jedno pivo a jízdenka do metra.

(Pokračování)

A ještě pár foto:

 Foto 1: Trh. Lze zde koupit vše a z našeho hlediska levně. Všimněte si dokonale poskládaného zboží. U vchodu policista prohlíží příchozí, zda nemají výbušninu či zbraň. Bezpečnosti se věnuje velká pozornost.

Foto 2: V supermarketech alkohol nenajdete. Ani pivo. Obchody s alkoholem jsou různě rozptýleny. Tento je vedle lékárny. Lék jako lék. Za přijatelnou cenu.

Foto 3: Jedna z typických ulic na okraji Tašlentu. Zeleň a květy. Vyfotil jsem místo se stoletou vinnou révou.

Foto 4: Na konferenci k sociálně ekonomcikému rozvoji regionů. Seděl jsem vedle ministra práce a sociálních věcí. Velmi mladý. Kousek seděl britský velvyslanec. Také mladý. U

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář