Článek Čekáš na zázrak, příteli Zimolo?

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Čekáš na zázrak, příteli Zimolo?

08. 06. 2017 - 12:01

selskýrozum: Napsal jsem to včera jinam - ale hodí se to snad i sem - trochu irono/recese je zjevně jediná forma jak reagovat na dnešní "Kocourkovo-v-Kocourkově" v zemi "kde domov můj".
TEDY: Co jde v socdem udělat?, no přece - poučit se z historie a přiklonit se k "dubisku" hahaha-hahaha-hahaha ... :o). I když ... dnešní "Dolejší" KSČM není zrovna "dubisko" jak tomu bylo po únoru 48 :o( !!!
Ale naprosto nevyhraněná ČSSD "ani rudá, ani růžová, ani žlutá - trochu modrá, trochu zelená? " , užvaněná, plešatá, bezzubá (s rovnátkovým chrupem), spoléhající na to, že za peníze se dá u voleb uplatit nejméně pětina - čtvrtina "lidu této země" - to je nějaká divná rádobypartaj, která zjevně nemá a neví co nabídnout lidem myslícím, a tak spoléhá na sympatie a hlavně hlasy spodiny schopné za mrzký úplatek hrazený v hodině dvanácté z cizí kapsy (tj. z beztak mínusového státního rozpočtu ) prodloužit mandát žvanilům tvářícím se, že napravují vše co bylo po listopadu "poděláno". Že véééélikýýý podíl na tom "podělání" mají podržtaškové ozubené pleše, není však před volbami politicky korektní připomínat!
A když už naše rodná sociální a ještě k tomu demokratická partaj po dlouhá léta kašlala na prosazování soc-dem politiky, tak to honem-honem bude na poslední chvílí dohánět třeba "až neuvěřitelně trapným nesmiřitelným bojem proti "vybraným" oligarchům, protože ti jsou před volbami už z podstaty největšími nepřáteli pracujících. (Koneckonců to tak dnes vidí celé politické spektrum od pravice až po Dolejší ... AVOTOIMTOJE
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4644-komentare.html#566378

08. 06. 2017 - 13:04

velekněz ratata: Pane docente, nemyslím, že by Zimola byl naivní, ani padlý na hlavu (nutně by byl, pokud by se takto choval výměnou za nějaký příslib), ani že by jednal pod vlivem nějaké pohrůžky (o chybně provedené kletbě Imperius ani nemluvě, na tento neblahý vliv to spíš vypadá u předsedy strany). Poslední se domnívám, zajisté i s výhradou toho, že Zimola osobně přinejmenším není srab, hlavně proto, že pokud by neměl relativně neumazané ruce, už bychom se o něm od "přátel" dozvěděli horší věci dávno. Připomeňme si předskokanský pokus talentovaného pana Jančury s tarify na trase z Českého Krumlova, ta polívčička se vaří furt stejná a docela bych se divil, pokud by už do ní všechny zásoby pepře nezahučely. Od všech ježibab kolem kotlíku, zdůrazňuji. (A že je i sám JZ pojmenoval - teda skoro - v ČB mu stačí naznačit, a kdo chce, rozumí. Jméno místního však-víte-koho myslím přímo nepadlo.)

Takže co? Prostě pořád má funkci předsedy krajské organizace (a krajského zastupitele). Jeho podpora v kraji je (zatím) reálná. Stále nikoli beznadějná pozice do války o dědictví sobotkovské, jejíž otevřené vypuknutí je jediným předem jistým výsledkem sněmovních voleb. Přece ani Vy nečekáte, že za daných okolností bude on, především schopný technokrat, trávit bezesné noci nad programovou vyprázdněností soc dem. Smutná pravda navíc je, že pokud by byl typem člověka, kterého by toto primárně trápilo, tak by v žádné z těch funkcí tak dlouho nebyl, ať s čistýma rukama, nebo bez.

Opačným extrémem je další (bývalý) Jihočech Špidla, exekutivní nemehlo, leč vzdělanec. Nicméně: co v tom zázemí Lidového domu koncepčního vyplodil ?

08. 06. 2017 - 17:23

honza: Nemá smysl v době volební kampaně toto řešit. Situace J. Zimoly je jistě lidsky nepříjemná, obtížná, pochopitelná, ale na druhé straně, problémy, které v jižních Čechách měl, byly skutečné. Tyhle věci jsou obtížné a jistě by měl dostat možnost se zapojit s určitým odstupem. je to těžké, ale teď jde o volební výsledek a především o reálné kroky vůči občanům.

09. 06. 2017 - 16:13

selskÝ rozum: Reaguju na poslední příspěvek: - "...nemá smysl během kampaně toto řešit...". Hmmm - Co to je předvolební kampaň??? - Myslím, že souhrn všeho, co má partaj a kandidáty ukázat jako nejlepší ke zvolení. A jestli je dnes socdem jaká je a její voliči nejsou zcela "na hlavu", pak je zjevně nejvyšší čas toto a vše podobné řešit okamžitě během předvolební kampaně, tak aby se ještě před hlasováním znechucení voliči měli včas možnost "odznechutit" poté co uvidí, že jejich dosavadní strana-favorit není až tak ulítlá, jak to zatím vypadá, a že stojí za to dát ji ještě jednou šanci!!!! Jen zbavení se SOBOTKY a pár dalších ksichtů kolem (nikoliv sebeuvědomění a rezignace - ale odvolání!!!) by podle mě momentálně zvedlo preference ČSSD minimálně o 5 %. Buďto je strana stranou, sledující dlouhodobě zásadnější cíle než jenom volební úspěch, anebo je hadrem, který ssebou nechá vytírat, jak si to nejvyšší KIM přeje - což ne každému serióznímu "voliči-z přesvědčení" dost pravděpodobně nemusí líbit!!! AVOTOMTOTAKYJE

13. 06. 2017 - 00:20

selský rozum: Hmmm - jsem docela polichocen tím, že si oranžová partaj podle posledních "šumů" vzala můj předchozí příspěvek tak rychle k srdci. Moloch, který si až po polibku od výsledků loňských komunálních voleb jasněji uvědomil, že má v názvu sociální ne asociální (JEN POJĎ CIZÍ KAPITÁLE - MI TI DÁME KVALIFIKOVANÉ OTROKY ZA 500 EURO NA MĚSÍC!!!), a který si dodnes zjevně neuvědomil , že slovo "demokratická" v názvu by mělo garantovat v jejím chování přinejmenším vnitrostranickou, když už ne celospolečenskou demokracii, se však nechal svým stávajícím vedením natolik zatáhnout do bahna, že polovičaté odstoupení tvrdého KIMa určitě preferencemi moc nezacloumá!!!
Mým konstatováním, že již samotné "zbavení se SOBOTKY a pár dalších ksichtů kolem by zvedlo preference ČSSD minimálně o 5% byla míněna nikoliv jejich "uvědomělá" rezignace - ale tvrdé odvolání za řadu zásadních pochybení poškozujících stranu!!!). Jenže zas tak dalece se oranžisté moji radou řídit nebudou - ATOJECHYBA - NEBUDE SEBEKRITIKA - NEPOROSTOU PREFERENCE!!!
Ani volební líder-Tvrďák "...u nás v Náchodě takové žerem ..." (neplést s neméně sebevědomým exšéfem podělané kampaně Tvrdíkem) na tom moc nezmění! AVOTOMTOJE