Dnes v Parlamentních listech. Potěšily mě reakce

31. květen 2017 | 09.42 |

Právě mně vyšel rozhovor v Parlamentních listech. Dozvěděl jsem se to z několika SMS. Potěšilo mě. Z rozhovoru vybítám:

Češi jsou velmi skeptičtí vůči EU a nechtějí euro. Premiér Sobotka přesto trvá na tom, že musíme být v "jádru EU" a že musíme euro přijmout. Co k tomu říci?

A co je to "jádro EU"? To jsou rychle se rozšiřující no-go zóny v zemích, které nám chtějí kázat? Domnívám se, že nyní jde především o emancipaci středounijního nebo, jak též říkám, austrijského prostoru. V4 s Rakouskem i Slovinskem. Už kvůli historickým zkušenostem z možnosti soužití s muslimy, ale také s obranou před jejich nájezdy. Pokud se týká eura, tak myslím, že by bylo dobré počkat na to, až eurozóna ukáže, jak se vypořádá s vleklou řeckou krizí a problémem Itálie či Belgie s dluhem k HDP, který mají přes 100 % k HDP, tedy třikrát větší než my. Nemá smysl lézt někam, kde akutně hrozí destabilita. A že něco takového doporučuje Sobotka, tomu se nedivím. V mé klasifikaci je to slouha slouhů současné globální moci.

Celé viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pozorovatel-Merkelova-je-slouha-Sobotka-je-slouha-slouhu-A-Trump-S-nim-je-to-tak-to-si-uvedomme-489995

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář