Nečekaně krásné výhledy kousek od Prahy. Kde?/4

19. květen 2017 | 07.00 |

Nečekaně krásné výhledy se nám budou otevírat, když se vydáme po jednom z hřebenů kousek od Prahy. K místu se lze dostat vlakem i autobusem. Autem lze zaparkovat v těsné blízkosti. Jedná se o  jedno z nejsušších míst u Prahy. Procházka je na necelou hodinu, lze ji však prodloužit mnoha směry. Vřele doporučuji. Podrobněji v komentáři k jednotlivým foto.

Znáte někdo toto místo? Vite, kde ? - Odpovím na konci tohoto článku.

Foto 1: Vracím se zpět k autu. Pohled strání na vrchol hřebene. Vlevo od středu si povšimněte naučné tabule, která je na místě nejhezčího výhledu.


Foto 2: Místo je protkáno několika chodníčky. Tady je jedno z rozcestí. U krásných dubů.

Foto 3: Tady je naučná tabule, o které jsem mluvil.

Foto 4: Tady je odpověď, u které obce jsme. Vonoklasy. Pamětní deska psaná po Listopadu s notnou dávkou humoru. Časy se mění, "po staru se žít nedá", a tak "svobodní občané obce Vonoklas" toto středisko kultury, tělovýchovy a oddechu prodali prachatému bankéři.

Tak už někdo poznal místo, odkud jsou výhledy? Je to KRÁSNÁ STRÁŇ (jak hezký název!) nad údolím Berounky. Pod ní jsou Dobřichovice, resp. Karlík. Lze dojet autobusem do Vonoklas a pak do Dobřichovic na vlak. Jiná možnost - do Černošic vlakem a z Černošic vystoupat do Vonoklas. Nádhera a ne příliš náročné.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář