Tragédie Báry Š.: Z komika komická figurka

15. květen 2017 | 07.00 |

Článeček "Bára Štěpánová: PADÁKA Babišovi (od Kalouska?)", který jsem uveřejnil 13. května, zaznamenal rekorní počet přečtení. Proč? Protože ukazuje, jak ti, co podlehli moci použití dvojího metru, ztrácejí soudnost, spolu se ztrátou soudnosti i schopnost vnímat fakta a s tím i schopnost vybavovat si věci z nedávné minulosti. Je to jejich osobní tragédie, která v některých případech působí komicky. Lid obecný se tak může nyní bavit nechtěnou komickou rolí Báry Štěpánové. Zde je příslušný článek:

Bára Štěpánová: PADÁKA Babišovi (od Kalouska?)

"Herečka Bára Štěpánová se v dalším díle svého videoblogu Bárometr opět ostře opřela do ministra financí Andreje Babiše. Hlavní sdělní je jasné – Babiš chce stát vést jako firmu. A když někdo ve firmě dostane výpověď, odchází. "Já jsem nejlepší," říká Babiš podle Štěpánové místo toho, aby odešel tak, jak se sluší a patří.

"Když přijde chlap a říká: Já jsem nejlepší ministr financí, já pracuju, já sháním peníze pro ty sestřičky! Tak to není magor?" ptá se Štěpánová.

Štěpánová zdůrazňuje: "Máš padáka, tak padej!" To je podle herečky jediné řešení současné situace." Viz:

http://forum24.cz/bara-stepanova-babisi-dostal-jsi-padaka-tak-padej/

K tomu trochu rustikálně, ale jinak na to asi nelze reagovat:

Ještě, že nedostal padáka vod Kalouska. To už by šlo vo život, že Báro...

Pro nepamětníky:

"Jeden z nejkřiklavějších případů plýtvání penězi při armádních nákupech má za sebou definitivní tečku. Ze stovek nefunkčních padáků, které za působení Miroslava Kalouska v polovině devadesátých let obrana pořizovala, jsou nejdražší přehozy proti prachu."

Viz:

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/armada-nechala-zlikvidovat-kalouskovy-padaky_219102.html

A hlavně:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Kalousek

Myslím, že ten, kdo si uchoval trochu rozumu a soudnosti, dokáže rozeznat, kdo je a kdo není slouha slouhů globální moci, příp. jejich zapouzdřený poskok. A kdo měl nějaké pochybnosti, že se nedokáže orientovat, určitě mu napomohla sestava na Václaváku, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4548-francouzske-volby-a-my-cesta-k-zasadni-zmene.html

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/4563-bara-stepanova-padaka-babisovi-od-kalouska.html

Co z tohovy plývá:

Hlavní zápas, který dnes vedou ti, co chápou, o co jde (a chápou stále více, o co jde, protože realita je stále čitelnější), se vede o to, aby se co nejméně lidí nechalo vtáhnout do hry založené na demonstrativním používání dvojího metru.

Chce to mj. pozorně sledovat, jak se ti, co se nechali vtáhnout jako figurky do cizí hry, ti, kteří se mění v to, co nazývám "zapouzdření poskoci slouhů slouhů současné globální moci". A jak se stávají z hlediska střízlivého pozorovatele figurkami stále více komickými.Mimo jiné - komikovi se nemůže stát nic horšího než to, že se z něj stane komická figurka.

Pozor je ovšem nutné dávat i na to, aby člověk nepodlehl zlé moci používání dvojího metru z opačné strany. Z konfliktu omezenců nikdy nevzejde nic dobrého.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář