Volby2017/094: Derniéra premiéra Sobotky/1

11. květen 2017 | 07.00 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

S odstupem několika málo dnů uveřejňuji sérii článků popisujících dramatické či spíše komické dění, které odstartoval premiér Sobotka oznámením demise své vlády.

Využívám to, co jsem napsal v reakci na konkrétní události a co jsem průběžně uveřejňoval. Člověk si tak ukáže udělat poměrně dobrou představu o tom, o co šlo. I o tom, jak pro toho, kdo umí číst společenskou realitu, bylo vše čitelné od samotného počátku.

Derniéra premiéra Sobotky – část 1.

Sobotka v kómatu (intelektuálním). Babiš slaví (27. dubna)

UK ČT 24 o kauze Sobotka x Babiš, tj. hrozícím rozpadu vládní koalice. Mám dojem, že Sobotka mele z posledního.

K tomu pár poznámek:

1. Kdo přijal tunelářský zákon o korunových dluhopisech? Kdo pro něj hlasoval? Babiš, nebo Sobotka? Je si Sobotka tak jist, že nemá personální napojení na ty, kteří z korunových dluhopisů tyli?

2. Strana, která během jednoho roku udělala dluh 180 milionů, přitom má příjem z pronájmu Lidového domu, dále pak ze sice tající, ale stále ještě velké členské základny a od státu, nesplácí fatální dluh a výsledky krajských i senátních voleb (tam byly peníze investovny) na podzim 2016 tragické, tak tato strana, resp. Sobotka a jeho nohsledi chtějí kázat něco o tom, ja řídit firmu? Vždyť předvádějí privatizaci ČSSD tunelováním, které nemá obdoby. Kam se hrabou ti z dob klausovského zlatokopectví?!

Doplňuji v poledne 28.4., abych předešel zbytečným námitkám:""Nejvýraznější negativní výsledek hospodaření vykázala ČSSD, která hospodařila se ztrátou 180,2 milionu korun. Bez půjčky, kterou si sociální demokraté vzali po rozsudku, podle něhož měla strana někdejšímu advokátovi Zdeňku Altnerovi zaplatit 338 milionů korun, by ztráta činila 61,9 milionu korun." - takže deficit ÚSPĚŠNÉHO ROKU ČSSD je "pouhých" 62 miliónů. To je přece pakatel! Viz:

http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/strany-hospodarily-vetsinou-se-ztratou-nektere-dluzi-desitky-milionu-1330677

3. V této fatální situací Sobotka oslavuje první kolo francouzských prezidentských voleb! Oslavuje definitivní konec strany, která je jeho partnerem v EU (francouzských socialistů)! To už je něco, co by se dalo nazvat zpronevěrou základním pravidlům logického myšlení.

Nevím, kdo Sobotkovi radí, zda mu navrhuje jeho kroky z blbosti, nebo ho záměrně naviguje na útes. Každopádně Sobotka skončil (a není vůbec důležité, jak dlouho bude trvat jeho koma na přístrojích). V kómatu. Intelektuálním. Babiš může slavit.

Babiš a knížecí rada: Vrchní hajný Kalousek (1. května)

Jen pro pořádek (aby se nepoužíval dvojí metr, nástroj současné globální moci):

Kníže jednou zkusil Kalouska v očích veřejnosti očistit vysvětlením, že někdy bývá lepší udělat z pytláka hajného. Snad tím myslel, že než držet někoho jako Kalousek ve sklepě a zadělávat si na věčné spekulace, jestli se tam neděje něco ošklivého, je lepší vystrčit ho ven a hned za sebe. Případně i před sebe, jak se v TOP 09 stávalo. Někdy se tomu také říká transparentnost. Teď se tedy Kalousek stal vrchním hajným TOP 09.

Viz: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-komentare/358544/komentar-pytlak-kalousek-strida-hajneho-schwarzenberga-punk-uz-to-nebude.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

A teď najednou taková starost o Babiše ze strany těch, co knížecí slova brali jako slova boží. Např. právě před chvílí v 168 hodin na ČT 1 o Babišovi v úvaze o tom, jak může zastávat "Kalouskovu" finanční funkci na slavný knížecí výrok (či knížecí radu) zapomněli.

Přitom zákony, podle kterých Babiš (samozřejmě nejen on) "optimalizoval" byly z dílny medvěďářů Kalouska-Sobotky (a oba výtečníci hlasovali jak pro ně, tak i pro jejich zachování, když se ukázala jejich z neužitelnost).

Mezi Kalouskem a Babišem je rozdíl. V době přijetí zákonů byl Babiš podnikatel (a měl svaté právo "optimalizovat" dle platných zákonů), Kalousek byl v době úspěšné knížecí obhajoby ústavním činitelem a vrcholným státním úředníkem.

Není to tak trochu chucpe? Nebo absurdní drama? Nebo posttoalitní nuda?

(Jinak – nemám rád dvojí metr, ale Babiš není tzv. můj člověk. S programem svého politického hnutí hodně manévruje a podobně jako ostatní se jako čert kříži vyhýbá pojmenování příčiny současných problémů.)

(Zítra pokračování dalším dílem série)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář