K mému rozhovoru v Parlamentních listech

6. květen 2017 | 09.29 |

Ještě se vrátím k mému rozhovoru v Parlamentních listech uveřejněném před dvěma dny 4. května, viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Docent-Valencik-po-dnesnim-stretu-na-Hrade-Zeman-to-se-Sobotkou-sehral-schvalne-Chce-mu-zabranit-aby-486416

Jsem potěšen jeho hodnocením. 400 lidem se líbí a diskuse k němu má 262 příspěvků, z nichž velká většina je kvalitních. Dík všem, kteří se jí zúčastnili. Zpětná vazba je velmi důležitá.

Chtěl bych upozornit na tři momenty:

1. Připomenu úvod: "Miloš Zeman rozehraje svoji hru. Jak ho znám, demisi přijme a nebude dlouho otálet s tím, aby pověřil někoho sestavením úřednické vlády. Babiš to nebude. Bude to někdo jako třeba bývalý ministr Grégr. Právě této varianty se někteří vyděsili."Ti, kteří chtějí dotunelovat ČSSD a prostřednictví její vládní pozice chtějí maximálně, dokud to jde, tunelovat i naši zemi, se výše uvedené varianty vyděsili natolik, že donutili Sobotku demisi odvolat, tj. došlo k tomuto, co jsem v rozhovoru uvedl: "Nebo bude Sobotka couvat a demisi vlády všemožně zdržovat či podmiňovat, což by ho přivedlo do velmi trapné situace."Z politické mrtvoly se stala politická mršina.

2. V rozhovoru je odkaz na krátký článek o podstatě a degeneraci současné moci, který jsem napsal před seminářem v Jihlavě. Považuji jej za velmi důležitý a zásluhou Parlamentních listů výrazně stoupnul počet jeho přečtění na nynějších 1471. Zde je odkaz na tento článek:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

3. Za nejcennější poselství článku považuji to, co jsem řekl téměř na závěr: "Hlavně se pozorně dívejme. V takových chvílích, jako je současná, jsme v obdobné situaci jako astronomové, kteří pozorují výbuch supernovy a mohou kalibrovat své teorie. Pro mě třeba sledování současného vývoje spojeného mj. s válkou vedenou prostřednictvím indiskrecí znamená velký přínos k pochopení toho, jak fungují struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad, tj. to, že se ti, co na sebe vědí něco difamujícího, vzájemně vydírají, ale také kryjí a protěžují v institucionálních strukturách. A jak se tyto struktury propojují se strukturami, jejichž pozice je založena na koncentraci velkého majetku."Využijme toho, co nám doba přinesla doslova na talíři. Pokud chceme změnu, nemůžeme spoléhat na to, že se objeví někdo, kdo problémy vyřeší za nás. Musíme spoléhat na náš rozum, schopnost vyhodnocovat situaci, naučit přemýšlet další lidi kolem sebe, kteří si začínají uvědomovat rizika budoucího vývoje vyplývající z degenerace současné globální moci a toho, jak se promítá prostřednictvím jejích slouhů a slouhů slouhů do našich podmínek. Globální moc tím, jak degeneruje, se stává stále nebezpečnější. Ale tím, jak degeneruje, se stává také stále více vratkou a více porazitelnou.

Úplně na závěr: Nezávisle na součsném dění jsem začal připravovat seriál o tom, jak prostřednictvím teoretického modelu her typu Titanic číst současnou realitu. Podařilo se mně postoupit poměrně daleko a dílčí výsledky začnu uveřejňovat již zítra. O tom, že se hry tohoto typu rozehrávají, patrně již není pochyb. Proto je důležité nedat darebákům šanci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář