Volby2017/088: Le Pen versus Macron

4. květen 2017 | 07.00 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4310-volby17-030-o-silenstvi-ortel-a-merkel.html

Na úvod tohoto článku stručná poznámka: Článek vychází z toho, co jsem napsal před několika dny a co před druhým kolem francouzských prezidentských voleb velmi aktuální. Budeme pozorně sledovat.

První kolo francouzských prezidentských voleb, resp. vyhlašování jeho výsledků, proběhlo skutečně záhadně. Pokud jste to sledovali, možná jste si toho také povšimnuli.

Velmi dobře k tomu shromáždil materiál Petr Hájek. Vyberu z něj to nejdůležitější a pak uvedu ze svého facebookového profilu autentické komentáře, které jsem při sledování Speciálu ČT 24 dělal. Myslím, že před druhým kolem stojí za to si všechno připomenout.

Protiproud čtu výjimečně a na konspirační teorie nevěřím (většina toho, co probíhá, se odehrává spontánně, to platí i o způsob prosazování vlivu a proces degenerace jádra současné globální moci).

Přesto mě však článek "Otázky po prvním kole: Kdo znal výsledky ještě, než volby skončily? Je Le Penová součástí podvodu "bažin"? Jakou komedii pro publikum sehrají v kole druhém? Napětí poroste dál. Hra o život jde do finále" z 24. 4. 2017 zaujal. Koresponduje totiž přesně s tím, co jsem viděl na vlastní oči a nezávisle autenticky popsal. Zde jsou nejdůležitější výňatky z článku, to nejdůležitější zvýrazňuji tučně, příp. i podtržením tam, kde jde o jádro pudla (doporučuji si Hájkův článek v Protiproudu prostudovat celý):

Je to vskutku podivné. Tím spíš, že si toho uprostřed vášnivých či slavnostních řečí vlastně nikdo nevšímá. Nejen v mainstreamu, ale tentokrát dokonce ani v alternativních médiích. A přitom to bilo do očí: Průzkumy předvolebních preferencí se tentokrát nejen nezmýlily, ale byly téměř dokonale přesné. Ale kdyby jen to.

Opravdová záhada přišla zhruba půl hodiny po uzavření volebních místností. Televizní štáby se nastěhovaly téměř výhradně k Emmanuelu Macronovi a Marine Le Penové. To by šlo ještě pochopit. Byli hlavními favority, jejich postup do druhého kola (pro ty, kteří tomu, co se označuje jako "průzkumy veřejného mínění", ještě věří) šlo předpokládat. Jenže pak to začalo:

Nejprve vystoupila před "světovou veřejností" šéfka proklínané a skandalizované Národní fronty. Nadšeně oznámila svůj postup do druhého kola – a v podstatě svým projevem zahájila kampaň před druhým kolem. Macron si dal sice trochu na čas, ale v jeho štábu se před televizními kamerami zjevně rovněž slavilo. Budoucí césar dorazil až o pár desítek minut později – aby oznámil své vítězství. A aby toho nebylo málo, vzápětí "uznal" svou porážku kandidát takzvané pravice (nic takového ve Francii neexistovalo a neexistuje) François Fillon.

Príma, príma, klapalo to jako dobře namazaný stroj. Jenže – odkud to všichni tihle politici věděli?Jediný Jean-Luc Mélenchon, kandidát "radikální levice" (jak ho sympaticky titulovala média, protože přídomek "extrémní" měla vyhrazený pro Le Penovou) ještě dlouho poté tvrdil, že si počká až na skutečné výsledky po sečtení alespoň významné části hlasů. Kápl na to docela přesně. A opět – nikdo se u toho nepozastavil, nikdo to nekomentoval.

Při tom ta otázka celou dobu visela před očima: Odkud měli tři hlavní favoriti tak rychlé – a neuvěřitelně přesné! – výsledky? Jak to, že Marine Le Penovou ani na vteřinu nenapadlo, že by mohla první kolo vyhrát – nebo se o tom přinejmenším ani jednou nezmínila? Vždyť její spolustraníci (jeden z nich byl ve studiu ČT a později to také řekl) přece předpokládali výsledek kolem 30%!

Jak to, že Macron od počátku slavil vítězství, když ještě nebyla sečtena ani třetina hlasů?Proč Fillon uznal porážku sotva po hodině sčítání, když zdaleka ještě nebyla k dispozici čísla z velkých měst, kde měl především bodovat? Opravdu tak slepě, ale přitom naprosto betonově uvěřili "odhadům" zveřejněným těsně po (v některých případech ještě před) uzavřením volebních místností?

Těmtýž odhadům (tzv. poolům), které se tak katastrofálně zmýlily při odhadech výsledků během referenda o brexitu v Británii, o prezidentských volbách v USA ani nemluvě?

Je to tím méně pochopitelné, že "klasické pooly" jsou ve Francii zakázané. Sběratelé dat tedy nestojí (tak jako všude jinde včetně ČR) před volebními místnostmi vybranými podle přesného sociologického klíče a neptají se namátkově vybraných odcházejících, jak volili. Jak se tedy k těmto informacím těsně po dvacáté hodině někdo dostal? Jak to, že byly téměř dokonale přesné? A jak to, že jim kandidáti a jejich týmy s takovou slepou důvěrou uvěřili?

Nejen Česká televize tentokrát okamžitě uvedla čísla z "odhadů", která pak na obrazovce nechala ještě dlouho poté, co z francouzského ministerstva vnitra začaly přicházet první výsledky sčítání. Přemostila tak dobu, než se "odhadovaná" čísla nakonec téměř do desetinky shodla s realitou po "sečtení" všech hlasů.

Bylo to nutné "přemostit". Vždyť ještě ve 22 hodin to vypadalo takto: Po sečtení poloviny hlasů vedla Marine Le Penová (24,38 %), druhý byl Macron (22,19 %), třetí Fillon (19,63 %), a čtvrtý Mélenchon (18,09 %). To však bylo již hodinu (!) poté, co Macron oznámil vítězství, Le Penová pouze postup do druhého kola a Fillon uznal svou porážku!

A ve stejnou chvíli Mélenchon odmítá narozdíl od Fillona potvrdit prohru a tvrdí, že si musíme počkat ještě na skutečné sčítání: Tento "radikální levičák" prostě nevěděl něco, co jeho soupeři. A nejen oni, podle všeho.

Ve 22:46, po sečtení 33,2 miliónu hlasů, už sice vede Macron (23,11 %), ale jen s nepatrným náskokem před Le Penovou (23,08 %). V tutéž chvíli však již mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové tlumočil Macronovi přání, aby jako vítěz prvního kola měl totéž štěstí ve druhém kole voleb. Toto přání museli na kancléřství zformulovat tedy ještě v okamžicích, kdy Le Penová vedla.

Všichni přitom nadále museli vycházet z "odhadů" volebních výsledků. Ty údajně provedly agentury ve frankofonní části Belgie, na niž se zákaz "poolů" (a zveřejňování výsledků ještě před uzavřením volebních místností) pochopitelně nevztahuje. Pro tuto chvíli totiž není Francie v EU, ale je příkladně suverénním státem. Jenže tím spíš: Jak se k těm totálně přesným "odhadům" Brusel ještě před skončením hlasování dostal? Kde je nabral? Z jakých zdrojů?

Věštírna delfská hadr. Jen Mélenchonovi mladí romantičtí levičáčtí revolucionáři spořádaně čekají až na sečtení prakticky všech hlasů – a teprve před půlnocí (23:45) vyrážejí na Náměstí Bastily, aby se zde demonstrativně utkali s připravenými těžkooděnci a dali tak průchod své frustraci. Zdá se, že ti jediní – stejně jako jejich favorit – opravdu do poslední chvíle nic netušili. A proto doufali.

Z toho všeho plyne pouze dvojí možný závěr: Buď tentokrát předvolební průzkumy i odhady u volebních místností (tím, jak je kdo vůbec mohl vyrobit, se teď raději vůbec nezabývejme) byly neskutečně přesné. A tři hlavní favoriti (vyrobení "průzkumy") – spolu s Bruselem, Berlínem, ale třeba i s naším premiérem Sobotkou (ten také nepřímo gratuloval Macronovi už kolem 21. hodiny), věděli, že jim tentokráte mohou stoprocentně "důvěřovat".

Nebo všichni jmenovaní věděli něco jiného. Jinými slovy – znali výsledky (jistě ne detailně, ale v základním rozložení Macron – LePenová – Fillon) ještě před hlasováním. Prostě se na nich s bruselskou a berlínskou "centrálou" domluvili.

Přímo výkřikem je v této trojici především Fillon, který uznal porážku opravdu skandálně předčasně. Už v době, kdy ve francouzské metropoli, na niž měl nejvíce spoléhat, ještě sčítání hlasů ani pořádně nezačalo – a skončilo až jako poslední. Celková čísla z Paříže to dokumentují jasně: pro Macrona 34,8% pro Fillona 26,4 % (!), pro Mélenchona 19,6 %, pro Le Penovou sotva 5% hlasů. Proč stáhl kalhoty daleko před brodem?

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3095-otazky-po-prvnim-kole-kdo-znal-vysledky-jeste-nez-volby-skoncily-je-le-penova-soucasti-podvodu-bazin-jakou-komedii-pro-publikum-sehraji-vkole-druhem-napeti-poroste-dal-hra-o-zivot-jde-do-finale.htm

K tomu z mého profilu na Facebooku:

21:10

RV: Le Pen oznamuje, že přes veškeré manipulace současné moci postoupila do druhého kola. Patrně proti slouhoví globální moci. Blahopřeji jí a stojím si za tím.

22:02

Uživateli Radim Valenčík se líbí příspěvek uživatele Jan Bittner.

Tak CT zumpa 24 opet nezklamala. Porad melou, ze Macron 23,7 a Le Penova 21,7 i kdyz dalsi vysledky jsou uz zcela jine....

22:10

RV: Máme už první součty? (Ne ODHADY.)

Le Pen oznamuje, že přes veškeré manipulace současné moci postoupila do druhého kola. Patrně proti slouhoví globální moci. Blahopřeji jí a stojím si za tím.

22:59

Uživateli Radim Valenčík se líbí příspěvek uživatele Jaroslav Bašta. Po sečtení poloviny hlasů vede Le Pen s 24,1.

23:00

RV: ČT 24: 23,12 % (Macron): 23,06 % (Le Pen) (70 % sečteno). Už couvaj. To to trvalo...

Le Pen oznamuje, že přes veškeré manipulace současné moci postoupila do druhého kola. Patrně proti slouhoví globální moci. Blahopřeji jí a stojím si za tím.

23:48

RV: Stejně mě vadí jedna věc. Když jsou volby u nás, dám si Staťák (ČSÚ) a vím každou vteřinu, jak se sčítají hlasy. Proč z té "vícerychlostní" (no-go-zonní) EU takovou možnost nemáme, získáváme s obrovským spoždněním, okořeněno blbými komentáři, neúplné a zavádějící informace? Je to normální, nebo se z nás někdo pokouší udělat blbce?

Není to projev té moci, která zašla už hodně daleko?

23:59

RV: Tak du spát. Mám zejtra těžkej den. Pídil jsem se po informacích o výsledku významný události, ale je nějak mlžno a divno. Zítra bude jasnějc. Ale stejně má dojem, že se někdou pokouší dělat se ze mě srandu. Asi je to takto:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

00:01

RV: Čerstvě UK ČT 24. Ve 24.00 - prý Le Pen o jedno procento zaostává. Opravdu?

K tomu: Tvrdím, že tomu první kolo francouzských prezidentských voleb sledoval, velké podivnosti, o kterých velmi přesně a výstižně píše Petr Hájek, nemohly uniknout. Pohlídejme si druhé kolo. Sejdeme se na Facebooku...

(Pokračování dalším tématem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář