Postřehy z 1. máje s KSČM a ČSSD

2. květen 2017 | 10.28 |

Včera jsem krátce zavítal ke Křižíkově fontáně, kde slavili Svátek práce komunisté, a pak na Střeleký ostrov k sociálním demokratům.

U Křižíkovy fontány se sešlo hodně lidí. Překvapilo mě, kolik známých jsem potkal. Na projev Jirky Dolejše jsem mezi přítomnými zaznamenal negativní ohlasy, naopak zaujalo svěží vystoupení generála Vacka.

Nálada byla dobrá. A to i když se střetly rudé prapory s americkými, resp. ti, co jimi demonstrovali své postoje. Diskuse probíhala bouřlivá, ale celkem korektní či spíše až nudná. K vyjasnění sporných otázek nedošlo, obě strany jen předvedly své argumenty. O současných problémech se skoro nehovořilo.

Na Střeleckém ostrově také vládla pohoda. Lidí o něco méně, ale hodně dětí využilo připravené četné atrakce. Dobrou náladu tradičně vnesl Jirka Halekal, který byl letos zvlášť ve formě.

Objevil se i historický prapor z roku 1936. V ČSSD jsou stále ještě mnozí, kteří doufají, že se této historické straně podaří navázat na slavné tradice, příp. aspoň na lepší doby jejího působení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Postřehy z 1. máje s KSČM a ČSSD ondrey 02. 05. 2017 - 13:45