Ukradené Rozkrádání státu

22. leden 2013 | 08.37 |

Ukradené Rozkrádání státu

Milan mně doporučil, abych si koupil knížku "Rozkrádání státu" od V. Dvořákové. Protože máme většinou jiný názor na věc, zajímalo mně, co v ní najdu, a včera jsem ji šel koupit do knihkupectví Akademie na Národní. "Rozkrádání státu?" - otázala se prodavačka, když jsem se jí zeptal, zda mají nějakou novou knížku od Dvořákové (nevybavil jsem si v tu chvíli přesně její název) - "To bude asi ta, co nám včera někdo ukradl.""Ukradené Rozkrádání státu" - dodala druhá prodavačka - "Dnes už se krade úplně všechno." Naštěstí se našla a tak jsem si ji mohl přečíst.

Tentokrát měl Milan pravdu. Knížka je dobrá. Hodně dobrá Zaujme každé, kdo má zájem dozvědět se něco více o tom, o co jde a co s tím. Pro označení toho, co nazývám struktury založené na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad, používá výstižný pojem klientské sítě. Podrobně je mapuje na příkladu kauzy Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni. Čtenář zde najde i podrobný rozbor kladů a záporů dnes tolik diskutované problematiky opoziční smlouvy. Velmi dobře jsou rozebrána témata jako "Kompromis", "Obraz nepřítele", "Populismus", "Politické strany", "Média", "Občanská společnost", "Evropská unie" apod.

Docela by mě zajímalo, jaký je názor V. Dvořákové na to, koho z nyní dvou existujících možností zvolit prezidentem a proč. Myslím, že patří v této otázce mezi nejvíce povolané osoby.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.67 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře