Volby2017/059: Úpadek současné moci

4. duben 2017 | 07.00 |

ANALÝZY A KOMENTÁŘE AKTUÁLNĺHO DĚNĺ PŘED ŘĺJNOVÝMI VOLBAMI DO PS Z HLEDISKA VYTVOŘENĺ PŘEDPOKLADŮ PRO SKUTEČNÉ REFORMY

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4310-volby17-030-o-silenstvi-ortel-a-merkel.html

Na úvod této série stručná poznámka: Článek vychází z toho, co jsem napsal před několika dny.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4411-volby2017-058-setkani-opozicnich-intelekrualu.html

K pochopení podstaty současné globální moci, jejího stavu a procesu rozkladu napomůže několik výroků slouhů a slouhů slouhů této moc:

Jean-Claude Juncker nadneseně pohrozil Donaldu Trumpovi zahájením kampaně za rozpuštění Spojených států, v případě, že americký prezident nepřestane podkopávat jednotu Evropské unie. Šéf Evropské komise vystoupil ve čtvrtek na Maltě, kde probíhá kongres Evropské lidové strany. Přičemž včera byl oznámen začátek odchodu Velké Británie z EU.
Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise: "Brexit - není konec, nakolik by to mnozí chtěli. Například na jiném kontinentu, nově zvolený prezident raději hladí rukou Brity, že opouštějí Evropskou unii. On ve skutečnosti požádal ostatní, aby udělali totéž. Pokud to bude pokračovat, i já budu požadovat nezávislost Ohia nebo Texasu na Spojených státech amerických."
Tato slova šéfa Evropské komise se ovšem nebraly vážně, ale přivítala je německá kancléřka a další účastníci kongresu, dodaly Euronews.

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/juncker-pohrozil-trumpovi-rozpadem-usa-za-podporu-brexitu/

Guy Verhofstadt, belgický europoslanec, ve svém projevu v Londýně, poznamenal, že dříve měla Evropa jen dvě hrozby: islamismus a Putina."Ale já se právě vrátil ze Spojených států, a podle mého názoru se objevila ještě jedna síla, která  podkopává EU. A je to Donald Trump," řekl Verhofstadt.
Podle politika nacionalismus v Evropě povede ke katastrofě. "Dvacet milionů lidí zemřelo kvůli nacionalismu v Evropě," udůraznil belgický liberální europoslanec Verhofstadt.
Dodal, že organizace Evropy, založená na nacionalistických myšlenkách, je "ta nejhloupější věc, kterou lze udělat". "To se hra s ohněm," varoval zástupce Evropského parlamentu.

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/independent-trump-v-seznamu-hrozeb-eu-s-putinem-a-radikalnim-islamem/

Karel Schwarzenberg: "Můj největší strach nemám z vnějších nepřátel EU – z Putina, Trumpa, případně někoho dalšího –, ale z neschopnosti k reformám. Staré Rakousko po první světové válce také nezničili spojenci nebo Masaryk, ale neschopnost provádět reformy v posledních desetiletích 19. století. Pokud v EU neprovedeme reformy, které potřebujeme, pak se nesmíme divit, pokud dojde k problémům. Neustále mluvíme o principu subsidiarity, ale neprosazujeme ho. Proč se lahodná meruňková marmeláda z Wachau nesmí nazývat marmeládou nebo proč se skvělý ovčí sýr od polských nebo slovenských výrobců najednou nesmí nazývat ovčím sýrem? To, o čem rozhodují v Bruselu, je opravdu směšné. Určité záležitosti, jako např. bezpečnostní nebo zahraniční politiku, musíme dělat společně. Ale právě jen je."

http://forum24.cz/karel-schwarzenberg-tak-rychle-konec-eu-nenastane/

Nereálné hodnocení situace v "porošenkovském stylu" a přihlouplá agresivita vůči Trumpovi ("největšímu nepříteli") ukazuje na rostoucí izolaci jádra současné globální moci, které se dostává do izolace z hlediska generační obměny, nástrojů uplatňování vlivu a přenosu informací i vývoje geopolitické situace. Výroky slouhů a slouhů slouhů připomínají vzájemné se utvrzování ve vítězství v "totální válce", kterou vedou k uhájení pozic těm, kterým slouží. Tím však postupně zviditelňují jádro současné globální moci a umožňují identifikovat jeho strukturu v podobě těch enkláv klíčových prvků institucionálního systému (zpravodajských složek a finančních skupin), které se ocitly mimo kontrolu demokratických mechanismů.

(Pokračopvání)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář