Pod Petřínem začaly kvést mandloně

16. březen 2017 | 07.00 |

Na další vycházku o berlích jsem vyrazil pod Petřín. Očekával jsem, že na stráni nad Ministerstvem školství už začínají kvést mandloně. Můj odhad byl správný. Zatím se otevřely květy jen na jednom stromu. Od druhé poloviny tohoto týdne to bude nádhera.

Vystoupil jsem na stanici Hellichova (tramvaj 12, 20, 22) u Ministerstva školství, prošel Hellichovou, pak doprava k mandloňové stráni – Schönborská zahrada (nad ní vlaje americká vlajka). Zpátky jsem šel pod petřínskou strání k lanovce a na tramvaj do stanice Újezd. Jak jsem si vyzkoušel na vlastní kůži, příjemné i pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Foto 1: Krasavec - květ mandloně.

Foto 2: Pohled od Schönborské zahrady - Pražské Jezulátko z druhé strany a část areálu Ministerstva školství. Ještě tento týden tady bude vše kvést.

Foto 3: Mezi kouřem stromů na horizontu (metaforu jsem si vypůjčil z Nezvalova "Zpěvu míru") lze rozeznat hladovou zeď. Stromy na této strání jsou jabloně a hrušně. Budou kvést o pár týdnů později.


Foto 4: Křivatec luční. V Praze poměrně vzácný. Ale pod některými mandloněmi ho lze najít. A je to zážitek. Všimněte si i skořápky mandloňové pecky vpravo dole.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář