Z domácího vězení/18: Osbobození (vycházky)

13. březen 2017 | 07.05 |

Domácí vězení prakticky skončilo. První vycházka na Žofín. Skoro kilometr. A kolem samé jaro. Už se nemusím nechat živit pouhou náhražkou vzpomínek. Život je najednou krásný a je na co se každý den těšit:

http://radimvalencik.pise.cz/4328-na-zofine-zacina-jaro-1.html

Třeba takový kvetoucí tis:

http://radimvalencik.pise.cz/4330-na-zofine-zacina-jaro-2-jak-kvete-tis.html

Nebo nebe nad Vltavou:

http://radimvalencik.pise.cz/4331-na-zofine-zacina-jaro-3-nebe-nad-vltavou.html

A ještě jsem stihl jedno pivo ve vinárně u Libušky za sportovní výkon. Báječné je též potkat se s přáteli po delší, vlastně poměrně krátké době.

Hned další den jsem v období povolené vycházky vyrazil až do Botanické zahrady Na Slupi. To byla úplná extáze! Foto budu uveřejňovat průběžně. Manželce se konce podařil vyfotografovat zimokvět. I hodinová návštěva je zdrojem neopakovatelných zážitků. Zvlášť teď. Na jaře, když se objevuje kytka za kytkou.

Tak mě napadlo zopakovat si sem výlet příští týden v neděli 19. března v 16.00. Kdo se přidá?

V pátek 10. března a v sobotu 11. března jsem průběžně sledoval sjezd ČSSD a biatlon. Místo vycházky byl zajíc. Na smetaně a s brusinkami. Dárek od kamarádů k oslavě nedožitých narozenin. Ta pravá oslava bude až příští týden.

V neděli 10. března jsem se místo vycházky fotil. Portrétní fotografie. Myslím, že se povedly. Dostanu je až během příštího týdne. Musí se na nich popracovat. Kumšt. Tomu moc nerozumím, ale výsledek mě zajímá.
Při focení jsem se musel usmívat i mračit, tvářit vlídně i přísně, koukat shora i zdola... Jako kdyby se fotil nějaký diktátor pro různé potřeby jeho prezentace.

Protože už žiju téměř normálním životem, budu uveřejňovat informace o – nyní již částečném – domácím vězení jen příležitostně. Pokud se bude dít něco zajímavého. Zdá se, že všechno se vyvíjí rychle k lepšímu. Snažil jsem se být hodný a trpělivý pacient. Cvičit, rehabilitovat, nepohánět to.

Přál bych každému, kdo se dostal do podobné situace, aby se mu také takto dařilo. Dnes v noci jsem měl ovšem hrozný sen. Že nastaly nějaké komplikace a musel jsem jít na velmi závažnou operaci. Znovu a horší. Tak abych to nezakřiknul...

(Pokračování někdy během příštích dní i s portrétními foto)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář