Na Slupi už vše kvete!/1

13. březen 2017 | 07.00 |

Druhou vycházku po 18 dnech domácího vězení jsem podniknul do Botanické zahrady Na Slupi. Místo, které mám moc a moc rád. Znám zde i nejrůznější tajná a tajemná místa. Ale o tom někdy jindy. Teď jsem měl jen zdravotní dvouhodinovou vycházku. Tramvají od Národního divadla sice jen necelých 10 minut, ale 15 minut se zlomenou nohou k tramvaji a pak ještě kus od zastávky. Můj lékař říkal, že mám vycházky co nejvíce využít k aktivní chůzi. Dobrá rada, když na dvojnásobně zlomenou nohu nemohu došlápnout...

O Botanické zahradě Na Slupi více zde:

http://bz-uk.cz/cs/botanicka-zahrada-prirodovedecke-fakulty-univerzity-karlovy-v-praze

I hodinová návštěva je zdrojem neopakovatelných zážitků. Zvlášť teď. Na jaře, když se objevuje kytka za kytkou.

Tak mě napadlo zopakovat si sem výlet příští týden v neděli 19. března v 16.00. Kdo se přidá?

Foto 1: Křivatec žlutý těsně před rozpukem. Ten je zde vlastně jen plevelem. Letos si pospíšil. U nás roste několik druhů křivatců. O něco hezčí je křivatec luční. A hodně velký krasavec je vzáčný křivatec český. Doufám, že se s ním letos potkám na Pitkovické stráni, jednom z mála míst, kde se vyskytuje.

Foto 2: Majestátnou bleduli pozná každý. Jsoou jich zde nyní mraky. Všimněte si vpravo žlutého talovínu. Rozkvetl první a nyní už odchází.

Foto 3: Sněženy a talovíny. A co jich tu je!

Foto 4: Kyčelnice žláznatá. Znám ji jen z míst až za Žilinou. U nás jsem ji nikdy neviděl. A poprve jsem si jí povšimnul i Na Slupi.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář