Sjezd ČSSD - debakl protisobotkovské opozice

10. březen 2017 | 19.40 |

K názvu dodávám: ZASLOUŽENÝ DEBAKL, protože protisobotkovská opozice porušila všechna pravidla racionality, sama uvízla v pasti skupinové konformity.

Krátce před 16.00 před povolenou dvouhodinovou procházkou (kterou jsem s chutí a beze zbytku využil a zavítal do Botanické zahrady Na Slupi) jsem komentoval Tejcovo vystoupení na sjezdu ČSSD:

"Poslouchám Tejce, ale ani on nepochopil, o co jde. Je to typická skupinová konformita, tj. slepota. Program prý není důležitý.Je důležitý, pokud by to byl program pojmenování příčin problémů. Ale ani Tejc si takový program ani nedokáže představit."

Současná ČSSD je v tak hrozném stavu, že nemá ani opozici na úrovni, tedy ty "rebely" (v "horních patrech"). Zapouzdřená slepota. Vůbec se nedivím, že Tejc dopadl, tak jak dopadl. Ukázkově předvedl, kudy cesta nevede. Snažit se být "rebel" a přitom se neodpoutat od "slouhovství slouhů globální moci" nejde.

Obávám se, že teď už nejde ani tak o záchranu ČSSD, jako a uchování potenciálu těch slušných lidí v ČSSD, kteří se nenechali koupit, ani oblbnout. Některé z nich stále ještě vidím před sebou a chápu jejich smutek. Ale smutek, to je dnes spíš přepych. Dnes je na místě zodpovědnost za to, co má z hlediska sociální demokracie pozitivní hodnotu pro těžké období, kterým budeme procházet.

Vím, že pro mnoho skutečných sociálních demokratů je to dnes velmi těžké. Proto se ptám:

1. Opravdu si myslíte, že můžeme něco dokázat, že můžeme v něčem postoupit vpřed, aniž bychom dali odpověď na otázku, v čem jsou příčiny současných a stále rychleji narůstajících problémů?

2. Není tak trochu divné, že nastolení (a tím spíše i odpovědi) na tuto otázku se současná reprezentace ČSSD vyhýbá doslova a do písmene jako "čert kříži"? (Není právě v tom "zakopaný čert"?)

Takže – místo truchlení (ti, co si vidí dál než na špičku nosu mají tendenci začít truchlit už nyní, ti, kterým to nedochází, budou truchlit brzy) přemýšlejme, jak výše uvedené zásadní otázky, které nelze obejít ani odšvindlovat, odpovědět. Tím začneme. Nebo víte někdo něco lepšího?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář