Včerejší diskuse k volbám 2017 na VŠFS

16. únor 2017 | 09.50 |

Včerejší diskuse k volbám 2017 v ČR, roli volebních programů a roli teorie při přípravě volebních programů, která proběhla na Vysoké škole finanční a správní (15. 2. 2017) se vydařila. V panelu vystoupil Michal Blahout, Petr Žantovský, Jan Campbell, Ladislav Žák.

Zúčastnily se jí dvě desítky zájemců. Měla pracovní charakter. V průběhu výměny názorů vznikl v rámci komunikace mezi panelisty a zúčastněnými neformální expertní tým. Hlavní otázky, které se probíraly:

- Proč žádná z politických stran nenabízí pohled na příčinu současných problémů u nás i ve světě? Je to proto, že o tyto otázky nemají lidé zájem, nebo je to selhání politických stran?

- Jakou roli hrála média v předcházejících volbách a jakou sehrají nyní? Budou zase vyrábět kauzy a vyhrocovat situaci? Bude veřejnost dostatečně odolná vůči manipulacím?

- Proč žádná ze stran nedokáže důvěryhodně předstírat, že jí jde o něco jiného než o podíl na tunelování společnosti?

- Může ještě něco vést k jinému výsledku, než předpokládá standardní model (ANO přes 30 %, KSČM mírně přes 10 %, KDU-ČSL, ODS, ČSSD, SPD od 8 do 6 %, po přerozdělení hlasů a přepočtu na mandáty koalice ANO s KDU-ČSL)?

- Může se některá z "excesivních" stran dostat do Poslanecké sněmovny? Která má největší šanci?

Atd. Vzhledem k tomu, že jsem diskusi moderoval, zpracovávám své poznámky a pokusím se diskusi představit podrobněji co nejdříve.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář