Zlý pravicový Trump a hodná levicová Clinton?/1

29. leden 2017 | 13.25 |

V diskusní rubrice k mému obsáhlému rozhovoru pro Haló noviny jsem zaznamenal několik ohlasů, které mě dost překvapily. A to hned v několika směrech:

1. Hned první ohlas byl anonymní, resp. pod falešnou identitou. Pokud se někdo schovává, neměl by aspoň kádrovat. A když už kádruje, neměl by si vymýšlet či dokonce lhát.

2. Vím, že některé moje názory mohou být pro některé členy či sympatizanty KSČM těžko stravitelné. Rád se seznámím s odlišnými vyargumentovanými názory, rád se z nich poučím a budu vlastní názory korigovat. Ale pokud v dlouhých komentářích argumenty nenacházím, tak to také nepovažuji za příliš šťastné.

3. Nejvíce mě pak zaráží, že je mi vyčítáno to, že neodsuzuji Trumpa, a to z úst těch, kteří mlčeli, když postupně degenerovala Obamova administrativa a v posledním tažení moci, které Obama podlehl, nás pod jeho krytím a krytím Clintonové současná globální moc přivedla na pokraj globální války, která by vzešla ze zemí EU a měla naprosto devastující účinky. Proč se ti, kteří dnes kritizují Trumpa, neozvali? A proč mlčeli i tehdy, když bylo zřejmé, že ty enklávy amerických zpravodajských služeb, které se staly nekontrolovatelnými ze strany demokratických institucí a které nesou plnou zodpovědnost za vyhrocování konfliktů ve světě, zničení řady zemí včetně Ukrajiny, našeho téměř souseda, jsou "zastřešovány" McCainem v dojemné spolupráci s Clintonovou. Mám na mysli naprosto špinavý pokus nehoráznými pomluvami zvrátit výsledek voleb v USA.

To je případ "ušlechtilé levice", kterou je nutné podporovat, a "zlého pravičáka Trumpa", proti kterému se všichni musí spojit?!

Celý rozhovor i diskuse k němu jsou zde: http://www.halonoviny.cz/articles/view/44909343

Tak to vezmu postupně a v závěru pak zformuluji to nejdůležitější.

První komentář: Od "prehodny.clovek" 2017-01-27 18:39

Hm, Radim Valenčík. Že mi to jméno něco připomíná! Další nepraktický škodič! Byl poslancem v devadesátých letech za Levý Blok, v r. 1997 přeběhl k ĆSSD. Další se může vyhledat ve wikipedii. Milá, M. Hoření, pokud Váš táta ještě žije, musí jen kroutit hlavou, pokud ne, musí se obracet v hrobě.

K tomu ještě další den (2017-01-28 20:21) "prehodny.clovek" dodal:

Jen k HaNo, resp. R. J. Hovor M. Hoření není veden špatně a o obsahu tentokráte pomlčím. Jsem ovšem rád, že Z. Hoření ještě žije. M. Hoření mám za zlé ale něco jiného. Poslední dobou si k rozhovoru (nevím, zda to má šéfem určeno) zve takové pofidérní lidi. Zkrátka, cítím k nim jakýsi odpor. To je třeba příklad toho R. Valenčíka. Oděská státní universita, člen LM, VŠE, poradce J. Svobody, společenské vědy, útěk do náruče CSSD. Ne nemůžu si pomoci, další nedůvěryhodná osoba. I kdyby někdo napsal, že jsem kretén, pořád si jej budu vážit, pokud zůstal v KSČM. A to platí třeba i pro yucon.fox nebo ferda.holub, se kterými jsem stále na kordy. Proč s nimi ta M. Hoření neudělá rozhovor, pokud by vyšli z anonymity? Aha, s plebsem se přece nebaví...

K tomu ode mne: Nevím, co si představit pod pojmem "plebs, který nevychází z anonymity". Ale to, co anonymní "přechodný člověk" píše, není argumentování, ale kádrování s použitím upravených a nepravdivých argumentů.

Byl jsem poslancem FS za KSČM (šest měsíců). Myslím, že za tu krátkou dobu jsem udělal hodně práce. Jirky Svobody jsem si velmi vážil a vážím dodnes. Pamětníků, kdy jsme v roce 1991 obnovovali KSČM, je naštěstí dost. Určitě si vzpomenou, kolik jsme tehdy objeli okresů (vlastně během krátké doby všechny). A víte, koho jsme na sekretariátech nacházeli? Jen ty, co tam byli na stáži. Papaláši se rozutekli. A mladí, občas s nějakým veteránem, který neutekl, nás tehdy vítali vodkou z mrazáku se slovy "střízlivé nás nedostanou". Stranu se podařilo rychle obnovit i díky tomu, že jsme vytvořili informační síť nejdříve prostřednictvím rozvozu disket, později přes modemy. (V té době ještě ani nebyl internet, takže jsme předběhli dobu.) Členové strany si začali na okresní sekretariáty chodit pro informace a rozbory, diskutovat o tom, co dělat, což jim informační systém umožňoval. V květnu jsme spustili Haló noviny, jako deník od 1. června 1991.

Z KSČM jsem odešel ne proto, abych dělal kariéru. Pracoval jsem ve Špíglu a později učil na střední škole účetnictví. Odešel jsem, abych podpořil Pepíka Mečla. Hlavním důvodem bylo, co se stalo po atentátu na Jirku Svobodu, tj. na předsedu KSČM. Nechci to rozvíjet. Tak se jen zeptám: Udělala KSČM vše pro to, aby se tento atentát na ústavního činitele vyšetřil?

Do ČSSD jsem vstoupil, když mně k tomu osobně přemluvil Miloš Zeman. Nikdy jsem zde neměl a ani nechtěl žádnou funkci. Chtěl jsem pomoci straně, která tehdy byla levicová a která tehdy také něco pro lidi dokázala.

Provinění pochopitelně cítím. Za to, že jsme reformy v bývalé KSČ před listopadem neprosadili včas (i když dodnes nevím, jak by to šlo), za to, že jsem spolu s dalšími nedokázal uchránit Jirku Svobodu a výsledky toho, co jsme s ním vybudovali (za dva roky od voleb 1990 do voleb 1992) jsme vytáhli KSČM v nesmírně těžkých podmínkách o více než 3 % (!), za to, že se mi nepodařilo odvrátit nepříznivý vývoj v ČSSD, kde jsem byl členem Daškovy frakce za obrodu této strany (ale i zde nevím, jak by to šlo). To jsou moje provinění, ale stejně to nevzdám.

Za svoje provinění nepovažuje to, že jsem vystudoval matematiku v Oděse, ani to, že jsem učil 12 let na VŠE, ani to, že jsem něco dokázal ve společenských vědách, ani to, že jsem byl v Lidových milicích a jak jsem tam působil, ani to, že jsem se k pozitivní roli Lidových milicí v roce 1989 vyjádřil (a kdo si pamatuje, ví, jak se chovaly třeba ty plzeňské, když byly převezeny do Vokovické Sorbony), o pražských nemluvě, protože těm už papaláši vůbec nevěřili.

Ještě na závěr: Se Zdeňkem Hořením jsem mnohokráte hovořil a nikdy jsem si nepovšimnul nějaké zásadní odlišnosti v názorech. A útočit na Moniku Hoření, navíc se zneužitím jména jejího otce, považuji za sprostotu a naprostou morální zvrácenost.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář