Pár postřehů ze včerejška (Trump apod.)

28. leden 2017 | 08.34 |

Včera, 27. ledna, bylo na FB i v dalších mediích celkem živo. Bylo by škoda, kdyby zapadlo. Připomenu pár momentů:

V diskusi o pozici EU ve vztahu k Brexitu a Trumpovi:

TAK CO, BUDE TRUMP MLUVIT S FRAU MERKEL, NEBO SI KANCLÉŘKA BUDE MUSET POČKAT, AŽ SI AMERICKÝ PREZIDENT PROMLUVÍ S PUTINEM?

"Nový americký prezident Donald Trump bude v sobotu poprvé od převzetí moci telefonicky jednat s ruským protějškem Vladimirem Putinem. Spekuluje se, že týž den bude mluvit i s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Trumpa, který je prezidentem týden, čeká setkání s britskou premiérkou Theresou Mayovou, kterou prezident přijme jako vůbec prvního zahraničního státníka. Naopak mexický prezident Enrique Peňa Nieto, který byl ve Washingtonu očekáván nadcházející úterý, setkání zrušil kvůli sporu o platbu za zeď na americko-mexické hranici."

0pt;font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";color:black;mso-themecolor:text1; mso-fareast-language:CS">http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/merkelova-pry-bude-jednat-s-trumpem-tema-rusko_415361.html?showTab=diskutovane

Na UK ČT 24 o Trumpovi, Británii a EU. Kromě Petra Macha jsou to komici. Prý současná euroreprezentace jsou jeho partneři. Podrazáci, kteří ho zoufale okopávají, aniž by pochopili, která bije? Resp. proč a jak selhal dosavadní establišment (zdegenerovaná moc)? Zapomněli, jak vyhrožovala současná euroreprezentace Británii? Vůbec jim nedochází, kdo nyní bude JEDNOTLIVÝM zemím otevírat cestu ke vzájemnému obchodu?

V diskusi o tom, jak to má současná levice sluníčkářská ujasněné:

Jiri Dolejs: Absurdní debata pokud by se levičáci přeli o bosse imperialismu. Komunisté jako součást pokrokové socialistické levice těžko vítají utrakonzervativního pravicového prezidenta USA. Stejně jako u Bushe či Reagana jen musí respektovat výsledek voleb a připravit se co z toho nadělení zase dopadne na svět (obchodní války a nová vlna zbrojení je bohužel víc než pravděpodobná).

Radim Valenčík: Samozřejmě, že by bylo lepší se přít o příčinách současných problémů, o tom, jako povahu má změna, kterou bude muset naše civilizace projít, proč mohlo dojít k takovému selhání současné euroreprezentace i levice. Jak to, že levice, která nemá jasnou cestu, vpřed uvízla (nechala se vtáhnout) v okrajových tématech, když již jejich nastolením potlačuje práva lidí práce (těch, co pracovali celý život) a pomáhá kamuflovat podstatu toho, co se dnes děje.

Jiri Dolejs: Tady není řeč o evropské levici ale o americkém prezidentu. A nemá cenu okecávat, že Trump je hlava impéria, které má být ambici největší, které se bude dál globálně přetahovat o dělení světa atp. takže jakákoliv víra že Trump přinese změny této podstaty je naivní. Stejně jako je naivní věřit že milardář bude tátou pracujících - ostatně nová vláda složená z bankéřů, naftařů a lidí od zbrojních komplexů jasně ukazuje, oč půjde. Že je to právě on je jen je smutná ukázka co republikáni vygenerovali, ale to není naše věc. To už je věc amerických voličů A odmítá princip, že čím hůře tím lépe, protože před chaosem v globalizovaném světě se není kam schovat.

Radim Valenčík: Tady není řeč o selhání levice... No, když myslíš. Já se řídím selským rozumem: "Zameť si před vlastním prahem.". - Chceme čelit Trumpovi a současně budeme strkat hlavu do písku před fatálním selháním levice vůči tomu, kam až došla euroreprezentace?

Jiri Dolejs: Pokud tu Romanovi Janouchovi někdo vyčítá že není protrumpovský, je třeba říci, že není důvod, aby byl - jednoduchá myšlenka bez úhybných manévrů. Donald Trump stihl jen v posledních dnech nabourat zdravotní reformu, volat po mučení vězňů a po konfiskaci přírodního bohatství jiné země. Debaty o tom, proč se galaxie otáčí či na co vymřeli dinosauři, nemusí zamlžovat tuto věc.

Radim Valenčík: Nikdo přece Romanovi nevyčítá, že není "protrumpovský". Ale kromě jiného mu lze vyčítat, že obviňuje druhé, že jsou "protrumpovští", aniž by i na vyžádání dodal argumenty. Mj. upozornit na to, kam to dobačoval Obama, přece není "protrumpovské" A za tímto si stojím:

http://radimvalencik.pise.cz/4142-sbohem-obamo-bylo-to-spatne-a-bylo-toho-moc.html

"Platí pro všechny politické strany: "Proto máme plné právo od každé politické strany důrazné požadovat:

1. Aby ve svém programu popsala, jak vidí příčiny současných problémů (a podle toho, aby mohl volič posoudit, zda slouží či neslouží jako fíkový list krytí zla, se kterým jsme se měli příležitost setkat).

2. Aby se distancovala od politiky použití dvojího metru uplatňované na jakékoli úrovni a v kterékoli oblasti.

Jinak je prostě nevolitelná.""

http://radimvalencik.pise.cz/4182-r2017-052-m-o-volitelne-strane-v-nove-republice.html

Tohle mě potěšilo – uveřejnění mého rozhovoru v Haló novinách:

Rozhovor Haló novin s vysokoškolským pedagogem docentem Radimem Valenčíkem

"Degenerující moc kope kolem sebe"

http://www.halonoviny.cz/articles/view/44909343

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář