Na jihu Španělska/11: U Santa Poly

31. leden 2017 | 07.00 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. V oblasti mezi Kartagenou a Alicante jsem byl vícekrát. Teď v zimě je tam nádherně. Slunko, spousta kytiček, málo lidí. Voda trochu chladnější, ale přes den vystoupá teplota nad dvacet stupňů. Výborné na vycházky do okolí. Autobusová doprava tady funguje dobře, lze se dostat do všech míst, které stojí za to.

Nechápu, proč sem v zimě jezdí tak málo lidí. Vždyť i ptáci mají rozum a odlétají v zimě do teplých krajin. A toto místo je v tuto dobu jedno z nejteplejších v Evropě. Taky klidné, levné a bezpečné. Zimní turistice sem brání spíše nějaká psychologická bariéra.

Tak sami posuďte, zda to vyplatí sem přijet, resp. přiletět.

Foto 1: Ještě jeden pohled na řeku Seguru v Murcii.


Foto 2: Hned druhý den jsem si vyrazil z El Aletu do Santa Poly. Hned od moře se zvedá příkrý svah, ze kterého nahoře vyčuhují moderní hotely a vily s výhledem na moře.

Foto 3: Ještě jeden pohled na val, který se zvedá od moře.

Foto 4: Jestlipak uhodnete, co to je? Taky hora. Soli. Získává se odpařováním na salinách, které jsou zde na několika místech. Tyto jsou přímo u města Santa Pola. Vpravo je vidět starý vojenský bunkr.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář