Na jihu Španělska/9: Murcia - správní středisko

29. leden 2017 | 05.49 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. V oblasti mezi Kartagenou a Alicante jsem byl vícekrát. Teď v zimě je tam nádherně. Slunko, spousta kytiček, málo lidí. Voda trochu chladnější, ale přes den vystoupá teplota nad dvacet stupňů. Výborné na vycházky do okolí. Autobusová doprava tady funguje dobře, lze se dostat do všech míst, které stojí za to.

Nechápu, proč sem v zimě jezdí tak málo lidí. Vždyť i ptáci mají rozum a odlétají v zimě do teplých krajin. A toto místo je v tuto dobu jedno z nejteplejších v Evropě. Taky klidné, levné a bezpečné. Zimní turistice sem brání spíše nějaká psychologická bariéra.

Tak sami posuďte, zda to vyplatí sem přijet, resp. přiletět.

Foto 1: Murcia je správní středisko celého kraje. Přerostla už i Kartagenu, což ovšem Kartageňanci těžce nesou. Je ve vnitrození asi 30 km od moře na řece Seguře. V jednom z předcházející dílů, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4149-na-jihu-spanelska-5-u-reky-segury.html

jsem ukázal, že prakticky všechna voda se z ní využije na zavlažování, takže k moři ani nedoteče. Tady má ještě sílu Berounky.


Foto 2: Pohled na Murciu shora, od kláštera, který se nad ní zvedá a u kterého začíná poměrně rozsáhlé a vysoké horské pásmo.

Foto 3: Část klášterního komplexu.

Foto 4: Zde začínají hory. Krásné.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář